Şener ve Özgener serbest

Futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, 200 bin lira kefalet karşılığında serbest bırakılması talebiyle mahkemeye sevk edildi. Şener, nöbetçi İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesinde sorgulanmasının ardından serbest bırakıldı.

200 bin TL’lik kefaleti kaldıran mahkeme yurt dışına çıkış yasağı koydu.

SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ
İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliğince 200 bin TL kefalet karşılığı serbest bırakılması talebiyle mahkemeye sevk edilen Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener’in, suçlamaları kabul etmediği belirtildi.

Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’nde futbolda şike iddialarına yönelik soruşturmayı yürüten Özel Yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Berk tarafından sorgulanan Sadri Şener’in, sorgusunda şikenin çok kötü bir olay olduğunu söylediği ve hakkındaki suçlamaları kabul etmediği öğrenildi.

Geçtiğimiz sezon Spor Toto Süper Lig’de oynanan Ankaragücü – Fenerbahçe maçı öncesinde, ”Ankaragücü takımına, Fenerbahçe’yi yenmesi için bu takımda kiralık olarak oynayan Trabzonsporlu futbolcu Drago Gabric’in bonservisiyle beraber verilmesinin teklif edilip edilmediğinin” sorulduğu öğrenilen Şener’in, bu konudaki ”teşvik” suçlamalarını kabul etmediğini ve Trabzonspor camiası olarak da böyle bir şeyi tasvip etmediklerini söylediği öğrenildi.

Şener’in, ayrıca, futbol camiasında şike yapıldığına dair söylentileri duyduğunu ve bu konuda somut bilgilerinin olmadığını belirterek şikenin kötü bir şey olduğunu ifade ettiği de kaydedildi.

23 SAYFA İFADE
Bu arada, Şener’in Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğüne gelen avukatları da, gazetecilere yaptıkları açıklamada, Sadri Şener’e, ”3. kişilerle ilgili telefon kayıtları tapelerine ilişkin sorular yöneltildiğini, doğrudan kendisiyle ilgili bir soru sorulmadığını” belirterek, Şener’in toplam 23 sayfa ifade verdiğini kaydettiler.

ÖZGENER SAVCILIKÇA SERBEST
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Eski Başkanı Mahmut Özgener, futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında ifade verdiği savcılıkça serbest bırakıldı.

Soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesine sevk edilen Özşener’in ifadesi, savcı İsmail Göktürk tarafından alındı.

Yaklaşık 16.30 sıralarında başlayan ve 5 saat süren ifade alınma işleminin ardından Özgener, savcılıkça serbest bırakıldı.

Özgener İstanbul Adliyesinde hakim ve savcıların kullandığı kapıdan çıkışı sırasında basın mensuplarını görmesi üzerine, ”İyi geceler” diyerek arka kapıya yöneldi.

Basın mensuplarının da bu kapıya yönelerek görüntü almak istemesi ve sorular yöneltmesi üzerine yoğun kalabalığın arasından güçlükle kendisini bekleyen araca ulaşan Özgener adliyeden ayrıldı.

İKİ YÖNETİCİ SERBEST
Bu arada soruşturma kapsamında Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde sorguları tamamlanan Trabzonspor Kulübü Genel Sekreteri Hasan Yener ile Kulübün Mali İşler Sorumlusu Temel Tarık Kazancıoğlu serbest bırakıldı.

- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER