20 Şubat 2024 Salı

Mehmet Özdilek, UEFA’ya konuştu

Spor Toto Süper Lig’de Galatasaray’ın ardından ikinci sırada bulunan Medical Park Antalyaspor’un ligdeki yükselişiyle ilgili, Avrupa Futbol Federasyonları Birliği’nin (UEFA) internet sitesinde bir haber yer aldı. Konuyla ilgili teknik direktör Mehmet Özdilek’in görüşlerine yer verilen haberde, ”Süper Lig’i geçen sezon 15. sırada bitiren Antalyaspor’da yazın 13 oyuncuyla yollar ayrıldı, bir o kadar da yeni futbolcu takıma girdi” denildi. 

Antalyasporlu futbolcuların genel profiline yer verilen haberde, Özdilek’in futbolculuk döneminin yanı sıra, teknik direktörlük kariyeri de anlatıldı.

Haberde, teknik direktör Özdilek’in şu ifadelerine yer verildi:
”Geçen sezonun sonunda, takımda yeniden yapılanma sürecine girdik. Yeni bir oyun sistemi kurduk ve buna uygun futbolcuları transfer ettik. Yeni gelen oyuncularım, saha içinde ve dışında takıma iyi adapte oldu. Takımdaki diğer oyuncularımla uyum yakalamalarının hızlı yükselişimizde rolü olduğunu düşünüyorum.
Futbolda istikrar önemli bir konu. Biz teknik direktörlerin de yönetim ve takımla uyumlu çalışması da ayrı bir önem arz ediyor. Ancak başarımızı, sadece bu açıklayamaz. Planlama ve doğru transferler, kulübün ekonomik açıdan gelişmesi, tesisleşme ve alt yapıya önem verilmesi, başarımızın diğer nedenleri.”

- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER