30 Mayıs 2024 Perşembe

FB, BJK ve TS küme düşebilir

TFF talimatlarına göre maç sonucunu etkileyen veya teşebbüs eden ile bir oyuncuya ve kulübe teşvik veren alt lige düşürülüyor!

Türkiye’de ortalığı karıştıran soruşturmadaki iddialar ve itiraflar can yakacağa benziyor. F.Bahçe’nin ardından Beşiktaş ve Trabzon da tehlikeyi yakından hissetmeye başladı. Talimatlara göre Türkiye’nin lokomotifi olan üç kulübün de küme düşme ihtimali bulunuyor.

İbrahim Akın’ın F.Bahçe’den para aldığını itiraf etmesinin ardından Kanarya için çalan tehlike çanlarının sesi daha da arttı. İbrahim Akın ile İskender Alın’ın Beşiktaş’a yönelik Türkiye Kupası finalinden önce transfer teklifi aldıklarını söylemeleri, Tayfur Havutçu ile Serdal Adalı’nın buna yönelik dosyadaki telefon kayıtları ve tutuklanmaları Kartal’ı ateşe attı.

Trabzonspor As Başkanı Nevzat Şakar’ında Sivasspor – Fenerbahçe maçı için teşvik girişimlerinde bulunduğu iddia ediliyor. Bu iddianın doğruluğu ispatlanırsa Trabzonspor’u da küme düşme tehlikesi bekliyor.

ŞİKEDE İLK İTİRAF

Nevzat Şakar aracılığıyla Sivasspor-F.Bahçe maçı öncesi teşvik girişiminde bulunduğu iddiaları Trabzon için büyük sıkıntı yaratacağa benziyor. Mevcut durumda üç takımın da Bank Asya 1. Lig’e düşürülme tehlikesi var. Ayrıca soruşturmada adı geçen diğer kulüpler için de benzer cezalar söz konusu. İtalya’da da gelen itirafların ardından tarihi cezalar yürürlüğe koyulmuştu.

İŞTE O MADDELER:

MADDE 3- KAPSAM
(1) Bu talimat, TFF tarafından düzenlenen veya TFF’nin yetki alanına giren tüm müsabakalar ve futbolla ilgili tüm hususlarda uygulanır.

MADDE 55- MAÇ SONUCU ETKİLEME
(1) Müsabakanın sonucunu etkilemek veya buna teşebbüs etmek yasaktır. Bir futbolcuya veya kulübe teşvik pirimi verilmesi de bu kapsamdadır.
(2) Bu hükmü ihlal eden kişiler, 1 yıldan 3 yıla kadar men veya hak mahrumiyeti cezasıyla; kulüpler ise küme düşürme cezasıyla cezalandırılır. İhlalin ağırlığına göre küme düşürme cezasına ek puan indirme cezası da verilebilir

- Sponsor Bağlantı -
- Sponsor Bağlantı -

BANKO İDDAA TAHMİNLERİ