17 Nisan 2024 Çarşamba

Filenin sultanları finalde

Voleybol Bayanlar CEV Avrupa Ligi Dörtlü Final karşılaşmasında Türkiye, Bulgaristan’ı 3-0 yendi ve finale yükselerek Sırbistan’ın rakibi oldu.

Oldukça çekişmeli başlayan ilk seti, son bölümdeki etkili oyunuyla 25-18 kazanmayı başaran Türkiye, ikinci sete iyi başlamasına karşın, ikinci teknik molanın ardından aradaki farkı azaltan Bulgaristan’ı 25-21’le geçti.

Son sette de rakibine şans tanımayan ”Filenin Sultanları”, mücadeleden set vermeden 3-0 galip ayrılmasını bildi ve adını finale yazdırdı.

Organizasyonda yarın Türkiye ile Sırbistan arasında final, Çek Cumhuriyeti ile Bulgaristan arasında da 3.’lük karşılaşması oynanacak.

Daha önce Türkiye’nin iki kez ev sahipliğini üstlendiği CEV Avrupa Ligi Dörtlü Finali’nde, Türkiye bir kez 2.’lik, bir kez de 3.’lük kazandı.

Türkiye’nin yarın rakibi olan Sırbistan ise iki turnuvayı da kazanmayı başarmıştı.

TÜRKİYE: 3 – BULGARİSTAN: 0
Salon: Burhan Felek
Hakemler: Epaminondas Gerothodoros (Yunanistan), Heike Kraft (Almanya)
Türkiye: Neriman Özsoy, Bahar Toksoy, Neslihan Darnel, Güldeniz Önal, Eda Erdem, Özge Çemberçi Kırdar (Gizem Güresen, Selime İlyasoğlu)
Bulgaristan: Nenova, Yaneva, Ruseva, Nikolova, Vasileva, Strashimira Filipova (Mariya Filipova, Kamenova, Rabadzhieva, Kitipova)
Setler: 25-18, 25-21, 25-18
Süre: 73 Dakika (24, 27, 22)

- Sponsor Bağlantı -
- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER