14 Nisan 2024 Pazar

Saraçoğlu’nda büyük eylem hazırlığı

3 Temmuz’da başlayan “Şike Soruşturması”nda, Başkan Aziz Yıldırım ile yöneticiler Şekip Mosturoğlu, İlhan Ekşioğlu, mali işler müdürü Tamer Yelkovan ve altyapı koordinatörü Cemil Turan’ın önce gözaltına alınması, ardından tutuklanması Fenerbahçe camiasında şok etkisi yaratmış, şampiyonluğun geri alınması ve küme düşürülme olasılığı, bu şoku katmerleştirmişti.

Kimse yaşananlara ve suçlamalara inanamıyordı. Camiadaki kanı, haksız yere suçlandıkları yönündeydi. Bu doğrultuda harekete geçen binlerce taraftar, İstanbul’dan yola çıkıp, Topuk Yaylası’na giderek, takımla bütünleşmiş, yaşananlara karşı tepkisini ortaya koymuştu. Ardından Bağdat Caddesi’nde toplanan on binler büyük bir yürüyüş gerçekleştirmişti.

Daha sonra internet ortamında örgütlenen taraftarlar, “Bozulmaya çalışılan imajımız, lekelenmeye çalışılan şanlı tarihimiz ve yok sayılan emeklerimiz için mücadeleye devam etmeliyiz” diyerek, “Sevgi eylem gerektirir” sloganı altında “5 günde 5 eylem” adını verdikleri yeni bir eylem programını devreye soktu ve başarıyla uyguladı. Şimdi sırada yeni bir eylem var. Adı da, “Şükrü Saracoğlu’nda 50 bin Aziz Yıldırım.” Ukrayna’nın Shakhtar Donetsk takımıyla 21 Temmuz Perşembe günü oynanacak hazırlık maçını büyük bir heyecanla bekleyen Sarı-Lacivertliler, o gün Kadıköy’ü ve Saracoğlu’nu Aziz Yıldırım denizine çevirmeye hazırlanıyor.

Bu amaçla Aziz Yıldırım maskeleri hazırlanacak ve stada giren herkes, bunları takarak, maçı izleyecek. Böylece hem tepkilerini ortaya koymayı hem de zor günler yaşayan başkanlarına destek vermeyi düşünen Sarı-Lacivertliler’in ayrıca “Şike Soruşturması” kapsamında yaşananlara da hazırlayacakları pankartlarla tepki göstermeye hazırlandığı belirlendi.

- Sponsor Bağlantı -
- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER