Corinthians Tevez’i alamadı

Brezilya’nın Corinthians Kulübü, Carlos Tevez’i transfer etmekten vazgeçtiğini açıkladı.
Manchester City ile ödeme planı konusunda anlaşamayan kulüp, Brezilya’da transfer penceresinin bu gece kapanacak olması nedeniyle görüşmeleri durdurma kararı aldı.

Manchester City’den ayrılmak isteyen Carlos Tevez için en ciddi teklif Corinthians’tan gelmişti. Yeni bir yayın anlaşmasının altına imza atan Corinthians yönetimi, eski futbolcusu için 40 milyon euroyu gözden çıkarmıştı. İki kulüp bonservis bedelinde anlaşmış; ancak ödeme koşullarında ortak paydada buluşamadığı için görüşmeler tıkanmıştı.

Brezilya’da transfer penceresinin kapanmasına saatler kala, Corinthians yönetimi, City ile görüşmeleri durdurduğunu açıkladı. Tevez’i transfer etmek için yeterli zamanları kalmadığını açıklayan yetkililer, yıldız oyuncuyu kadroya katmak için Ocak ayında yeniden harekete geçeceğini açıkladı. Corinthians Başkanı Andres Sanchez; “City 40 milyon euroluk teklifimizi kabul etti. Ancak parayı hemen görmek istediler. Henüz yayın hakları anlaşmasından gelecek para kasamıza girmedi. Böylesine büyük bir risk alamazdık” diye konuştu. Bu aşamadan sonra Tevez’in akıbetinin ne olacağı merakla bekleniyor. Zira Arjantinli futbolcu kesin bir dille takımdan ayrılmak istediğini söylemişti. Bununla birlikte, Tevez’in Premier Lig’de forma giymek istemediği, adının anıldığı Juventus ve Inter gibi kulüplerin de, 40 milyon euroluk bonservis bedelini fazla bulduğu biliniyor.

- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER