Kararı etik kurul verecek

İstinye’de bulunan TFF binasına girişte basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Mehmet Ali Aydınlar, ligin başlama takvimiyle ilgili konuyu uzatmak istemediklerini aktararak, “Bu hafta sonu mümkünse, değilse önümüzdeki hafta başında, liglere başlayacağımız tarihe karar vermek istiyoruz. Mevcut takvimde mi başlanacak, yoksa erteleme mi olacak, bunu netleştirmek istiyoruz” ifadelerini  kullandı.

TFF’ye iletilen belgelerle ilgili uygulanacak prosedüre değinen Aydınlar, 5 kişilik TFF Etik Kurulu’nun belgeler üzerinde çalışacağını anlatırken, “Belgeleri Etik Kurulu inceleyecek ve inceledikten sonra bir rapor verecek. (Burada şike vardır, teşvik primi vardır veya yoktur) diyecek. Biz de Etik Kurulu’nun raporuna göre karar vereceğiz. Ne kadar belge geldi bilmiyorum. Biz hukukçu arkadaşlarımızla ve Etik Kurulu üyelerimizle görüşeceğiz. Bize bir süre verebilirlerse, ona göre karar verebiliriz. Sanıyorum bir kaç gün evrakları incelemeleri gerekebilir. Ondan sonra bir karar verebiliriz” diye konuştu.

Aydınlar, belgeleri kendisinin görüp göremeyeceği şeklindeki bir soruya ise, “İstersem görürüm ama görmeyeceğim. Etik bulmuyorum çünkü. Yönetim Kurulu, Etik Kurulu’ndan gelecek rapora göre talimatları uygulayacaktır. Bizim, (Teşvik, şike var veya yok) deme şansımız yok. Bizim statümüze göre bu kararı verecek yer Etik Kurulu’dur. İncelemeyi onlar yapacak, bu kararı onlar verecek” yanıtını verdi.

GEREKİRSE TARAFLARIN SAVUNMASINA BAŞVURULABİLİR
Etik kurulunun gerekirse tarafların da savunmasını isteyebileceğini dile getiren Mehmet Ali Aydınlar, “Etik Kurulumuz belgeleri inceleyip yönetim kuruluna rapor verecek. Ayrıca etik kurulu gerek görürse, tarafların savunmasına başvurabilir. Belgelere sadece 5 kişi bakabilir, tüm belgeler bir kasada muhafaza ediliyor” diye konuştu.

LİGLERİN 5 AĞUSTOS’TA BAŞLAMASI UYGUN DEĞİL
Liglerin başlama tarihinde havaların çok sıcak olduğunu belirten Aydınlar, “5 Ağustos gibi yazın sıcak bir gününde liglerin başlaması uygun değil. Görevde olduğumuz sürece ligler Ağustos sonundan önce başlamayacak” ifadelerini kullandı.

- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER