17 Nisan 2024 Çarşamba

Beşiktaş taraftarı tavrını koydu

Beşiktaş yönetimi, kombine satışlarında tam anlamıyla şok yaşıyor.

Geçtiğimiz yıl 24 Temmuz’a kadar 14 bin kombine satan siyah-beyazlı kulüp, bu yıl ise 2 bin 500 rakamında kaldı. Geçen sezon alınan yıldız futbolcuların kadroda tutulup yeni isimlerin transfer edilmesine rağmen, taraftarların kombine kartlara ilgi göstermemesi yönetimde büyük bir hayal kırıklığı yarattı. Siyah-beyazlı kulübün vefakar ve cefakar olarak gösterilen taraftarının, kulübe destek vermemesinin sebeplerini araştıran yöneticiler, bu durumu iki nedene bağladı:
1- Şike soruşturmasının Beşiktaş’a sıçraması nedeniyle taraftarlar, takımın durumunun netleşmesini bekliyor.
2-Anıtlar Kurulu’ndan onay çıkması halinde İnönü Stadı’nın hemen yıkılacak olması. Türkiye gündemine bomba gibi düşen şike soruşturması kapsamında teknik direktörü ile yöneticisi tutuklu bulunan siyah-beyazlı kulübün, küme düşme ihtimali bulunması taraftarı en çok etkileyen faktör olarak görülüyor. Türkiye Kupası’nın iadesi, Avrupa ve Süper Lig’in belirsizliğiyle oluşan kaos ortamının tribünleri vurması sıkıntı yarattı.

KOMBİNE SATIŞ TARİHİ UZATILDI
Kombine satışlarından büyük bir gelir beklerken, böyle bir olumsuzlukla karşılaşan yöneticiler, satışları artırmak için gerekli çalışmaların yapılması kararını aldı. Ayrıca geçtiğimiz yıla göre yapılan yüzde 15’lik zammın da bu durumda etkili olup olmadığını düşünen yönetim, kombine satışlarını 15 Eylül’e kadar uzatma kararı aldı. Ağustos ayı sonuna kadar ligdeki belirsizliğin de ortadan kalkacağını düşünen yönetim, eylül ayı içinde satışların artacağını umut ediyor.

- Sponsor Bağlantı -
- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER