4 Fenerbahçe’li taraftar gözaltına alındı

ŞÜKRÜ Saraçoğlu Stadı’nda, Fenerbahçe-Shaktar Donetsk futbol takımları arasında özel maçın yarım kalmasıyla sonuçlanan olaylarla ilgili polis operasyonu başladı. Çekilen görüntüleri inceleyen dedektifler olayları başlattıkları tespit edilen 4 kişiyi gözaltına aldı. Olayları başlatanlar arasında bulunan ve kimlikleri tespit edilen 4 kişi de aranıyor.

21 Temmuz’da oynanan maç sırasında Şike Soruşturması kapsamında cezaevinde bulunan Fenerbahçe Spor Külübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın tutuklanmasını protesto eden taraftarlar önce basın mensuplarının bulunduğu tribüne sözlü saldırmışlardı. Daha sonra maç seyircilerin sahaya girmesiyle iki kez durdurlumuştu. Son olarak üzerinde Aziz Yıldırım’ın fotoğraflarının bulunduğu tişörtlerle sahaya giren seyirciler yüzünden maç 67. dakikada hakem tarafından durdurulmuş ve yarım kalmıştı. Türkiye Futbol Federasyonu olaylarla ilgili Fenerbahçe futbol kulübüne iki resmi maçında kendi sahasında seyircisiz oynama cezası vermişti.

Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından maçtan sonra başlatılan soruşturma tamamlandı ve operasyon için düğmeye basıldı. Yayıncı kuruluş ve polis kameralarının incelemesinde olayları başlattıkları ve seyircileri kışkırttıkları tespit edilen 8 kişinin kimlikleri belirlendi. Bugün öğle saatlerinde başlayan operasyonda görüntülerde sahaya girdikten sonra kendisini yakalamak isteyen özel güvenlikçilere saldırırken görüntülenen Mehmet T. ile yanında görülen C.Ö. gözaltına alındı. Mehmet T.’nin tekstil işiyle uğraştığı, C.Ö.’nün ise Gümrük Müşavirliği yaptığı öğrenildi. Ayrıca seyircileri kışkırttığı tespit edilen Gümrük Müşavirliği yapan M.S. ile O.Ş. de yakalandı. Cumhuriyet Savcılığı tarafından haklarında gözetim izni alınan 4 kişinin sorgusuna Asayiş Şube Müdürlüğü, Gasp Büro Amirliği’nde başlandı.

Yetkililer isimleri tespit edilen 4 kişinin daha yakalanması için çalışmaların devam ettiğini gözaltı sayısının önümüzdeki saatlerde artabileceğini belirttiler. Yakalanan kişilerin ifadelerinin tamamlanmasının ardından yarın mahkemeye sevk edilecekleri öğrenildi.

- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER