Şike soruşturmasında yeni gözaltılar

Futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında, futbolumuz cuma sabahına gözaltılarla başladı. Erken saatlerde emniyete gelen isimler sağlık kontrollerinin ardından gözaltına alınmaya başladı.

İlk olarak Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyesi Murat Özaydınlı ve Fenerbahçe İdari Menajeri Hasan Çetinkaya gözaltına alınan isimler oldu.

Bir süre sonra İstanbul BB’li futbolcu Can Arat’ın gözaltına alındığı bilgisi geldi.

Özaydınlı Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü yerleşkesine gelirken basın mensuplarının sorularını yanıtsız bıraktı.

Son olarak eski Gençlerbirliği Genel Müdürü Zafer Önder İpek gözaltına alınan isimler arasına katıldı.

FUTBOLDA ŞİKE SORUŞTURMASI’NDA 3’ÜNCÜ DALGADA GÖZALTINA ALINANLAR
Murat Özaydınlı
Hasan Çetinkaya
Can Arat
Zafer Önder İpek

31 KİŞİ TUTUKLANMIŞTI
Futbolda devam eden şike soruşturması kapsamında daha önce yapılan 1. ve 2. dalgada toplam 31 kişi tutuklanmıştı.

UĞUR UÇAR İFADE VEREREK AYRILDI, SENECKY ÜLKESİNE GERİ DÖNDÜ
Ankaragücü Basın Sözcüsü Avni Kavlak, futbolda şike soruşturması kapsamında Slovakya’dan İstanbul’a giderek ifade veren Slovak kaleci Stefan Senecky’nin ülkesine döndüğünü, savunma oyuncusu Uğur Uçar’ın ise Ankara’da kampa katıldığını söyledi.

Kavlak, Anadolu Ajansı’na yaptığı açıklamada, ”Daha önce kendisine kulüp bulmasını söylediğimiz Senecky, Slovakya’dan İstanbul’a giderek ifadesini verdikten sonra ülkesine döndü” diye konuştu.

Kavlak, Senecky ile birlikte İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne çağrılan Uğur Uçar’ın ise ifade verdikten sonra Ankara’ya dönerek Ankaragücü kampına katıldığını belirtti.

NEVZAT ŞAKAR ADLİYE’DEN AYRILDI VE 14.00’TE DÖNECEK
İfadesini vermek için Adliye’ye gelen Trabzonspor Asbaşkanı Nevzat Şakar adliyeden ayrıldı ve ifadesini öğlenden sonra verecek. Şakar, 14.00’te yeniden Adliye’ye geleceğini ifade etti.

- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER