Stadyumlar dolmayacak

2014-15 futbol sezonu 29 Ağustos’ta başlayacak. Yeni sezonda spor toto süper lig ve PTT 1. Lig’de maçlara sadece e-bilet ile girilebilecek. Ancak liglerin başlamasına 1 ay kalmasına karşın çok az taraftar elektronik sisteme dahil oldu.

E-bilete dahil olanların toplam  taraftar sayısı sadece 116.000

E-bilet’e hünez geçiş yapmayan Fenerbahçe’nin eksikliği de toplam satışı olumsuz etkiliyor. Fenerbahçe hariç toplam 35 Süper Lig ve 1. Lig takımı Passolig ile anlaşarak sisteme girdi. Geçen sezon 14 Nisan’dan itibaren geçilen sistemde sezon sonuna kadar kombinesi olanlar e-biletsiz statlara girebilmişti. Ancak yeni sezonda statta maç izlemek isteyen herkes ister kombine ister günlük bilet olsun Passolig almak zorunda. Bugüne kadar 30.050 kartla en çok Passolig’i Galatasaraylılar alırken uygulamaya ilk geçen Beşiktaş’taki satış 31.900 oldu.

Diğer şampiyonlardan Trabzonspor’dan 2.600 ve Bursaspor’dan da 3.100 kişi e-bilet sistemine giriş yaptı.

Passolig uygulamasında en büyük umut Fenerbahçe. Görüşmeleri sürdüren firma, sarı lacivertli kulübün de kendilerini tercih etmesini umuyor. Fenerbahçe, kart başına 60 lira talep ediyor. Halihazırda büyük kulüpler kesintiler dahil 25 lira alıyor. Anadolu kulüpleri ise 15 lira alıyorlar.

PASSOLiG’E iLGi NEDEN AZ?

1-Yıldız transfer sayısı bu sezon düşük kaldı.
2-Bazı taraftarlar “Fişleniyoruz” diyerek almıyor.
3-Büyük kulüpler yeterince tanıtım yapmıyor.
4-Kart bedeli alınmasına taraftar tepki gösteriyor.
5-Firmanın reklam çalışmaları henüz başlamadı.
6-Valilik, belediye gibi kurumların toplu alımı bitti.

Kaynak. Hürriyet

- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER