Egemen ameliyat olacak

Fenerbahçe’nin deneyimli stoperi Egemen Korkmaz geçen sezon Trabzonspor maçı öncesinde sakatlanmıştı.

Fenerbahçe Futbol Takımı Doktoru Burak Kunduracıoğlu, Egemen Korkmaz’ın durumu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Burak Kunduracıoğlu, Egemen’in tedavisinde cerrahi yönteme başvurma kararı aldıklarını söyledi.

Burak Kunduracıoğlu, FBTV yaptığı açıklamalarda şunları söyledi:

“Öncelikle kıkırdak hasarı olduğu zaman konservatif denilen cerrahi olmayan yöntemleri deneriz. Bu dünyanın her yerinde böyledir. Biz de konservatif yöntemini denedik. 3 ay boyunca kıkırdak hasarında sönme meydana geldi. Sönme meydana geldikten sonra tedavi ve kuvvetlendirme programımızı arttırdık. Sezon başlamadan 15 gün önce kuvvetlendirme programı esnasında ağrılarda bir alevlenme meydana geldi. Bunun neticesinde hastanede çekilen MR ve tetkikler sonrasında Sayın Prof. Dr Uğur Haklar ile birlikte kontrollerini yaptık. Lezyonun cerrahiye gidebileceği söylendi. Egemen de biz de cerrahi olmayan bir yöntemi seçtik. Cerrahi olmayan yöntemle tedaviye devam ettik ancak Topuk Yaylası’ndaki çalışmalar esnasında acı azaldı ancak sonlanmıyordu bu nedenle cerrahi müdahaleyi seçtik. Cerrahi olarak tedavisi planlandı. Doktor 3 ay daha konservatif tedaviyi önerdi ancak Egemen de biz de konservatif tedaviyi istemedik. Cerrahi olarak gerek teknik ekiple gerekse yönetimle konuştuk. Cerrahi olarak uygun göründü. Ameliyat sonrası tedavi yöntemlerine bakacağız. Dönüş tarihi ameliyat sonrasında netlik kazanacaktır.”

Kunduracıoğlu Caner’in durumu ile ilgili olarak ise şunları söyledi:

“Caner’in durumunda bir sıkıntı yok. Fizyoterapist eşliğinde antrenmanalara başlatmıştık. Ancak maça çıkmasını henüz antrenman yapmadığı için istememiştik bu nedenle ilk hazırlık maçında hocamızın da kararıyla oynamadı. Ancak bir sıkıntısı bulunmuyor.”

- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER