17 Nisan 2024 Çarşamba

Fenerbahçe taraftarından destek konvoyu

Fenerbahçe taraftarları, futboldaki şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında tutuklu bulunan kulüp başkanı Aziz Yıldırım ile yöneticilere destek vermek amacıyla, Kadıköy’den Metris Cezaevi’ne kadar araç konvoyu düzenledi.

Organizasyon kapsamında, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nın yanında bulunan Eski Salı Pazarı’nda motorlu araçlarıyla toplanan sarı-lacivertli taraftarlar, buradan konvoy halinde hareket ettiler.

Gruba katılım sürekli artarken, Bağdat Caddesi’nden dönüp Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden geçerek Metris Cezevi’ne kadar Fenerbahçeliler yaklaşık 300 araca ulaştı.

Metris Cezaevi önüne kornalar çalıp, tezahüratlar yaparak gelen araç konvoyunun bekleme yapmasına izin verilmedi. Buradan yavaş bir şekilde kornalar çalarak geçen araçların geri dönmemeleri için sapak yolları da yine polis tarafından kapatıldı.

Öte yandan, araç konvoyu dışında cezaevi önüne gelip bekleyen 250 kişilik taraftar grubu da tezahüratlarla organizasyona destek verdi. Taraftarlar, başkan Aziz Yıldırım ile yöneticiler lehine tezahüratlarda bulundu.

GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ
Fenerbahçeli taraftarların konvoy organizasyonunda polisin geniş güvenlik önlemleri alması dikkati çekti.

Konvoyun hareket ettiği Kadıköy’den itibaren yol güzergahında sürekli polis tarafından önlemler alınırken, çevik kuvvet birimine ait bir araç da konvoyu sürekli arkadan takip etti.

AZİZ YILDIRIM’DAN TARAFTARA TEŞEKKÜR MESAJI
Futboldaki şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında tutuklu bulunan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, sarı-lacivertli taraftarların kendisine ve tutuklu bulunan diğer yöneticilere destek vermek amacıyla bugün Kadıköy’den Metris Cezaevi’ne kadar araç konvoyu oluşturmalarından dolayı teşekkür mesajı yayınladı.

Başkan Yıldırım, avukatları aracılığı ile yayınladığı ve Fenerbahçe Kulübü’nün internet sitesinde yer alan mesajda, kendilerine destek vermek adına Metris Cezaevi’ne gelen tüm taraftarlara teşekkür etti.

Başkan Yıldırım mesajında, ”Büyük Fenerbahçe taraftarının desteğini her an yanımızda hissetmek bizlere güç veren yegane değerdir. Şahsım adına da şunu belirtmek isterim ki; bu zor günümüzde bizlere verilen bu desteği asla ama asla unutmayacağım. Büyük Fenerbahçe taraftarı da şunu da bilsin ki; bu büyük sevdamızda en ufak bir leke dahi yoktur. Bizlere desteğini ve yaşananlara tepkisini hukuk kuralları çerçevesinde gösteren tüm taraftarlarımıza teşekkür ederiz. Ancak bir kez daha önemle hatırlatmak isterim ki; hukuk ve demokratik haklar çerçevesi dışında yapılacak eylemler, hem hukuki sürece, hem bizlere, hem de camiamıza zarar verecektir. Taraftarlarımızı bu noktada özellikle dikkatli olmaya davet ediyor ve yasalara saygılı olmaları konusunu bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Desteğinizi her an yanımızda hissediyoruz. Bugün buraya gelen gelemeyen tüm taraftarlarımıza çok teşekkür ediyorum. Her zaman söylediğim gibi (Darağacında olsak bile son sözümüz Fenerbahçe)” ifadelerini kullandı.

- Sponsor Bağlantı -
- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER