30 Mayıs 2024 Perşembe

Anadolu Efes’ten bir transfer daha

VLADO LIEVSKI KİMDİR ?
Basketbola Makedonya’da Nemetali Strumica’nın genç takımında başlayan Ilievski ilk önemli tecrübesini Partizan’da yaşadı. Ilievski 2000 yılında Efes Pilsen’in pilot takımı Antbirlik forması giydi. Dana sonra Slovenya’nın Olimpija Ljubljana, İspanya’nın Barcelona, İtalya’nın Lottomatica Roma ve Virtus Bologna, Montepaschi Siena ve İspanya’nın Tau Ceramica takımlarında görev yapan Ilievski, 2008-09 sezonundan bu yana eski takımı Slovenya’nın Union Olimpija takımında forma giyiyordu.

Geçtiğimiz sezon THY Avrupa Ligi’nde Union Olimpija forması ile 15 karşılaşmada mücadele eden Ilievski 10.8 sayı, 2.5 ribaunt ve 4.1 asist ortalamaları tutturdu. Başarılı oyuncu Anadolu Efes tarihinde Naumoski’den sonra ikinci Makedon oyun kurucu olacak.

ÖZERHUN: TECRÜBESİ İLE TAKIMIMIZA KATKI SAĞLAYACAK
Anadolu Efes Genel Menajeri Engin Özerhun, geçmişte ülkemizde forma giyen ve iyi tanıdıkları bir oyuncuyu transfer ettiklerini belirtirken; “Ilievski takımımıza büyük güç katacaktır. Avrupa’nın önemli takımlarında oynamış Ilievski tecrübesi ile takımımıza önemli destek verecek.” dedi.

Lacivert beyazlı ekip Vlado Ilievski ile 1 + 1 yıllık sözleşme imzaladı.

- Sponsor Bağlantı -
- Sponsor Bağlantı -

BANKO İDDAA TAHMİNLERİ