Trabzonspor’un Avrupa Ligi rakipleri

Ülkemizi UEFA Avrpa Liginde temsil edecek olan Trabzonspor’un rakipleri belli oldu.

L grubunda mücadele edece kolan Trabzonspor’un rakipleri Metalist Kharkiv, Legia Varşova ve Lokeren oldu.

Celtic’i 2 maçta da yenen ancak cezalı oyuncu oynattığı için Şampiyonlar Ligi dışında bırakılan Legia Varşova takımı Trabzonspor’un rakibi oldu.

Trabzonspor başkan yardımıcısı Yakup Aslan kura çekimi sonrasında “Hedefimiz Avrupa’da yarı final oynamak. Uyum tam olarak sağlanırsa bu bir hayal değil” açıklamasını yaptı.

Trabzonspor Teknik Direktörü Vahid Halilhodzic, UEFA Avrupa Ligi’nde grupta eşleştikleri rakiplerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Güzel bir kura çekimi olduğunu belirten Halilhodzic, “Öncelikle UEFA Avrupa Ligi’nde mücadele edebilecek bir kadroya ihtiyacımız var. Kura çekimi sonrası grubumuzun umut verici olduğunu söyleyebilirim. Daha zorlu rakiplerle eşleşebilirdik. Avrupa’daki maceramızı bir üst seviyeye taşıyabilmemiz için bu rakipleri aşmamız gerekir. Bugün bu başarıya hazır değiliz. Bu rakipleri çekmiş olmamız bizim için avantaj gibi görünüyor. Çünkü hazır olmak için önümüzde 2 ay var. Grup müsabakalarından sonraki karşılaşmalar için daha geniş ve kaliteli bir kadroya ihtiyacımız var. Tabi bunun yanı sıra sakatlık probleminin en aza inmesi gerekir” dedi.
 
Taraftarlarımıza da seslenen Halilhodziç, “UEFA Avrupa Ligi’nde başarılı olabilmek için taraftarlarımızın müsabakalarda yanımızda olması gerekiyor” diye konuştu.


Trabzonspor’un maç programı daha sonra belli olacak.

- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER