17 Nisan 2024 Çarşamba

Arda’nın yerine Arshavin geliyor

Transferin hızlı ekiplerinden Galatasaray, yıldız orta saha oyuncusu Arda Turan’ın gidişi sonrasında çalışmalarını hızlandırdı. Milli oyuncunun alternatifi olarak düşünülen isim ise Arsenal’in başarılı oyuncusu Andrei Arshavin.

Arda’nın gidişi hakkında bir açıklama yapan Galatasaray İkinci Başkanı Ali Dürüst,Radyospor’da katıldığı programda, “Bizim için de sürpriz oldu. Arda gitmek istedi. Devam eden bir sözleşmesi olduğu için kalmasını sağlayabilirdik. Ancak gitmek isteyen bir oyuncuyu kadroda tutmanın bir anlamı olmuyor. Elbette ki Türkiye’ye dönmesi durumunda Galatasaray’da oynayacak. Bunu yazılı hâle getirdik; ancak Arda, bana ‘Buna gerek yok. Benim için Türkiye’de Galatasaray’dan başka bir takım olamaz. Başka bir seçenek mümkün değil’ dedi. Umarım Madrid’te başarılı olur, Galatasaray’ı ve Türk futbolunu iyi temsil eder” dedi.

Basında yer alan Adebayor iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirten Dürüst, “Adebayor için bir çalışmamız yok. Arshavin ise gündemimizde olan bir isim. Gelme ihtimali var” diye konuştu.

Bir dönem gündeme gelen Forlan ve Reyes ile ilgili yeni bir girişimleri olmadığını belirten Dürüst, “Arda transferi için yapılan görüşmelerde, Forlan ve Reyes isimleri geçmedi. Zaten bu iki futbolcunun transferi ayrı bir konuydu. Onlar geçmiş dönemin konuları. Şu anda gündeme gelmesi söz konusu değil” şeklinde konuştu.

Arda’nın gidişi sonrasında iki transfer yapmak istediklerini belirten Dürüst, yıldız oyuncunun yerine yeni bir isim ve başka bir mevkiye alınacak bir diğer isimle transferi bitirme gibi bir niyetlerini olduğunu sözlerine ekledi.

Arshavın KİMDİR

Doğum tarihi: 29 Mayıs 1981
Doğum yeri: St. Petersburg, Rusya
Boyu: 173 cm, Kilosu: 70 kg
Mevkii: Orta Saha
Oynadığı Takımlar
Sezon Takım Maç Gol
2000-08 Zenit 236 53
2009- Arsenal 79 22

- Sponsor Bağlantı -
- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER