Sağlam bombaladı

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Kenny Miller’ın para için kendilerini sömürdüğünü ve daha sonra arkasına bakmadan kaçtığını söyledi.

DHA’nın haberine göre, takımdan ayrılan İskoç yıldız Miller’a yüklenen Sağlam, basın mensuplarına yaptığı açıklamada “Oyuncu alırken ya 5-6 milyon bonservise, 3 de kendisine verip yıldız alacaksınız, ya da 30 yaşını geçmiş paragöz bir oyuncu bulacaksınız. Kenny Miller böyleydi. Para için geldi ve 6 ay sonra kaçmak için elinden geleni yaptı.” şeklinde konuştu.

Transfer için acil bir ihtiyaçlarının olmadığını ifade eden Sağlam, “Yeni arkadaşlarımız var. Gustav ve Kirita takımda duruyor, N’Diaye geldi. En büyük transferimiz geçen sezon verim alamadığımız oyuncuların bu yıl kendilerini göstermeleri olacak. Elimizdeki değerleri çöpe atamayız. Özellikle orta sahada transfer ihtiyacımız yok.” dedi.

UEFA Avrupa Ligi’nde eşleştikleri Anderlecht’i yenebilecek kapasiteleri olduğunun altını çizen genç teknik adam, “Antrenör arkadaşlarımızı Belçika’ya gönderip maçları yerlerinde izlettiriyoruz. Perşembe gününe kadar rakibi iyi analiz etmeliyiz. Zor olacak ama onları yenecek potansiyelimiz var. Ayrıca elenebiliriz de. 100 yıllık kulüpler bile Avrupa kupalarında sıkıntılar yaşıyorlar.” ifadelerini kullandı.

Ertuğrul Sağlam; Ozan İpek, Volkan Şen, Turgay gibi oyuncularla sözleşme uzattıklarını hatırlatarak, artık İstanbul takımlarının önüne geçtiklerini ve oyuncularının kulüpten ayrılmak istemediğini vurguladı.

- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER