16 Nisan 2024 Salı

Eskişehir şov başlıyor

İddialı bir kadro için düğmeye basan Eskişehirspor iki yıldız isimle kesin olarak anlaşma sağladı. Sezer Öztürk’ün Fenerbahçe’ye satışından gelen parayla listesindeki oyuncularla temaslarını hızlandıran Kırmızı-Siyahlılar, Pierre Webo ve Diomansy Kamara’yla 3’er yıllık anlaştı. Son 4 sezondur La Liga’da Mallorca forması giyen 29 yaşındaki Webo ile Premier Lig takımlarından Fulham’ın kadrosunda düşünmediği 31 yaşındaki Kamara, yeni sezonda Kırmızı-Siyahlı formayı giyecek. Eskişehirspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, istediği oyuncuların kadroya dahil edildiğini belirterek şunları söyledi:

Uygun’dan teşekkür
“Özellikle başkanımız Halil Ünal’a teşekkür etmek istiyorum. Hedefleri olan bir takım kurmak için başta başkanımız olmak üzere herkes üstüne düşeni en iyi şekilde yapıyor. Birkaç takviyeyle daha kamp çalışmaları öncesi transferi tamamlamış oluruz. Daha önce de söylediğimiz gibi yeni sezonda bambaşka bir Eskişehirspor izleteceğiz.”

‘Bilica söz konusu bile değildi’
Eskişehispor İkinci Başkanı Mesut Hoşcan, Sezer Öztürk’ün Fenerbahçe’ye transferinde takas olarak alacakları iddia edilen Bilica’nın hiç bir zaman gündemlerinde olmadığını söyledi. Taraftarların da gelmesine hiç sıcak bakmadığı Brezilyalı savunma oyuncusunun formalarını giyemeyeceğini kaydeden Hoşcan, “Taraftarlarımız bu konuda çok agresif tavırlar sergiledi ama Bilica’nın transferi en başından beri söz konusu değildi” diye konuştu.

- Sponsor Bağlantı -
- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER