13 Nisan 2024 Cumartesi

Eboue tamam Arshavin olmadı

Galatasaray’ın salı günü açıklamaya hazırlandığı Arsenal’in sağ beki Emmanuel Eboue’nin transferindeki pürüzler ortadan kalktı.

Fatih Terim’in ısrarlarına karşın, Başkan Ünal Aysal’ın yüksek maliyeti nedeniyle sıcak bakmadığı, ama daha sonra ikna olduğu Eboue’de rakamların yarı yarıya indiği ortaya çıktı. Galatasaray sabırla izlediği, “bekle gör” stratejisiyle Eboue’de önemli bir iş başardı. Bonservis görüşmelerinde kapıyı 8 milyon eurodan açan Arsenal’in kıran kırana süren pazarlıklar sonrası rakamı 3.5 milyon euroya kadar indirdiği belirlendi.

Galatasaray, sağ bek bölgesinin dışında orta sahada da görev yapabilen Fildişi Sahilli futbolcunun istediği ücret konusunda da yine yüzde 50’lik bir indirim sağladı. 4 yıllık anlaşma yapılan 28 yaşındaki Eboue’nin yıllık 2 milyon euro alacağı ifade edildi.

Arshavin olmadı
Cim-Bom’da, Arshavin defteri ise tamamen kapandı. Rus yıldız, Arsenal’de kalmak istediğini belirterek Galatasaray’a gelmeyeceğini kesin olarak bildirdi. Arshavin’de yaşanan hayal kırıklığı sonrası sarı-kırmızılı yönetimin, Fatih Terim’in raporu doğrultusunda yeni isimlere yönelebileceği bildirildi.

Trabzon takasa sıcak bakıyor

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, Galatasaray’ın gündeminde olan Engin Baytar için Çağlar Birinci’nin yanı sıra para talep edebileceklerini açıkladı.

- Sponsor Bağlantı -
- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER