20 Nisan 2024 Cumartesi

Moto GP’de Stoner kazandı

Moto GP’de heyecan Çek Cumhuriyeti’nde devam etti. Moto 2’de yarışan Kenan Sofuoğlu 10. olarak Brno pistinden puanla ayrılırken, Moto GP’de şampiyona lideri Casey Stoner zaferi elde etti.

Moto GP’de Dani Pedrosa bu sezon ilk kez bir yarışa pol pozisyonda başladı. İlk turda liderliği Jorge Lorenzo’ya kaptıran Pedrosa, ikinci turda yeniden ilk sıraya yükseldi. Ancak Pedrosa için iyi geçen hafta sonu 3. turda son buldu. İspanyol sürücü kaza yaparak yarış dışı kaldı.

3. turda liderliği ele geçiren şampiyona lideri Casey Stoner yarış sonuna kadar yanına kimseyi yaklaştırmadı ve bu sezonki 6. zaferine ulaştı. Yarışta 2. sırayı Andrea Davizioso alırken, 3. olan Marco Simoncelli kariyerinde ilk defa podyuma çıktı. Şampiyonada 2. sırada yer alan Jorge Lorenzo yarışı 4. sırada bitirerek lider Stoner’ın 32 puan gerisine düştü.

Moto 2 yarışında ise İtalyan sürücü Andrea Iannone bu sezonki 2. zaferini kazandı. Son 3 yarışın galibi Marc Marquez ikinci olurken, Alman sürücü Stefan Bradl 3. sırada finiş gördü ve Marquez’in önünde şampiyona liderliğini sürdürdü. Kenan Sofuoğlu ise 13. sırada başladığı yarışı 10. tamamladı.

125cc yarışını ise Alman sürücü Andrea Cortese ilk sırada tamamladı ve kariyerinin ilk Grand Prix zaferini elde etti. İspanyol sürücü Nicolas Terol mekanik sorun yaşayıp yarış dışı kalmasına rağmen, Johann Zarco’nun 12 puan önünde dünya şampiyonası liderliğini sürdürdü.

- Sponsor Bağlantı -
- Sponsor Bağlantı -

BANKO İDDAA TAHMİNLERİ