30 Mayıs 2024 Perşembe

İspanya’da ligler ertelendi

AFE ile LFP arasında bugün yapılan toplantı sonrasında basına kısa açıklama yapan LFP Başkanı Jose Luis Astiazaran, “Anlaşma yok. AFE bu hafta için grev kararını sürdürüyor. Cuma günü tekrardan görüşeceğiz ve gerekirse tüm haftasonu da görüşmeler devam edecek” dedi.
Taraflar arasındaki anlaşmazlıkların temelinde, ekonomik sıkıntıda olan ve yasal yardım alan 7 kulübün, futbolcularına olan toplamda 58 milyon avrodan fazla borcun ödenememesi konusu yer alıyor. AFE, yasal yardım alan ekonomik krizdeki kulüplerin futbolcularına ayrılan sezon başına 10 milyon avroluk fonun az olduğunu savunurken, maaşlarını alamayan futbolcular için oluşturulan bu fonun yükseltilmesini talep ediyor.
İker Casillas, Carles Puyol, Capdevilla, Xavi gibi AFE’ye kayıtlı birçok İspanyol futbolcu da zor durumda olan meslektaşlarına dayanışma göstererek, greve gidilmesine tam destek veriyor.

AFE ve LFP arasında geçtiğimiz çarşamba günü yapılması öngörülen bir toplantıya LFP’nin katılmamasından dolayı taraflar arasında bir gerginlik yaşanmıştı. Bu ortamda girilen bugünkü toplantıda da sonuç alınmayınca mevcut durumda La Liga’nın önünde iki opsiyon bulunduğu belirtiliyor. 20 Ağustos’ta başlanması öngörülen ancak grevden dolayı başlayamayacak olan İspanya 1. ve 2. liglerinin ya tamamen 1 hafta geç başlatılması ya da gelecek hafta 2. haftadan başlanıp, oynanmayan 1. haftanın sezon içerisindeki uygun bir zamanda yapılması gerekiyor.

- Sponsor Bağlantı -
- Sponsor Bağlantı -

BANKO İDDAA TAHMİNLERİ