26 Mayıs 2024 Pazar

Futbolu yayıncı kuruluş yönetiyor

TÜRKİYE Futbol Federasyonu, ligin marka değerini yeniden yükseltmek için kulüplere yeni düzenleme teklifinde bulundu. Dün akşam Sadri Şener’in TFF’yi protesto için, Ünal Aysal’ın ise yurtdışında olması nedeniyle katılmadığı Lig TV’nin yemeğinde kulüplerle biraraya gelen federasyonun önerdiği yeni projede 34 haftanın ardından final grubuyla şampiyonun belirlenmesi var.

BUNA göre 34 haftalık lig programı normalde olduğu gibi oynanacak ancak ardından da Süper Lig’i ilk 4 sırada bitiren ekipler toplam 6 haftalık tek devreli lig usulü play-off oynayacak. Normal sezonda alınan puanların da katsayı ile değerlendireleceği bu ligi ilk sırada bitiren ekip şampiyonluğa ulaşacak. Bu projeyle birlikte TFF’nin hedefi, halkın lige daha fazla güven duyması ve futbola ilgiyi daha da arttırmak.

YENİLİKLER sadece üst sıralarla ilgili değil. Buna göre Süper Ligi 5. ve 8. sıralarda bitiren takımlar da aralarında play-off mücadelesi verecek. Bu takımların 1.’si ve ilk 4’lü play-off’un sonuncusu arasında oynanacak tek maç Avrupa’ya gidecek 5. takım belirleyecek.

Ancak düşme hattı için bir değişiklik düşünülmüyor. 34 hafta sonunda ligin son 3 sırasında yer alan takım Bank Asya’ya gidecek.

TAMAMEN DUYGUSAL!

KULÜPLERİN teklife sıcak bakmalarını sağlamak isteyen federasyonun önerileri arasında kulüplere prim ödenmesi de var. Buna göre takımlar taraftar gelirlerinin yanı sıra TFF’den de galibiyet primi alacak. Ancak tek çekince bu sistemle 34 haftalık uzun maratonun geri planda kalacak olması.

- Sponsor Bağlantı -
- Sponsor Bağlantı -

BANKO İDDAA TAHMİNLERİ