20 Nisan 2024 Cumartesi

Samuel Eto’o Anzhi ile anlaştı

Kamerun radyosuna göre Eto’o, Rusya’nın Anzhi Makachkala takımıyla anlaştı.
         
Haberde, 30 yaşındaki Eto’o’nun dün Rus takımıyla sözleşme imzaladığı ve oyuncunun yıllık yaklaşık 20,5 milyon euro alacağı iddia edildi.
         
İki kulübün henüz anlaşmadığını duyuran İtalyan basınında ise İnter’in Rus takımına son olarak 29 milyon euroluk bir teklif yaptığı, Rus takımının ise Eto’o için en fazla 24 milyon euro bonservis ücreti vermek istediği yazıldı.
         
Dağıstan kulübü Anzhi, geçen ocak ayında Rus milyarder Süleyman Kerimov tarafından satın alınmış ve bu transfer için haftalardır yoğun çaba gösteriyordu.

Güncelleme: 24.08.2011 09:12:22

Rus ekibi dün resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, Kamerunlu yıldızın transferi için İnter ile anlaştıklarını açıklamıştı. Samuel Eto’o, sağlık kontrollerinden geçtikten sonra kendisini Anzhi oyuncusu yapacak olan resim sözleşmeye imza atacak.

Chelsea’den transfer edilen Yuri Zhirkov’dan sonra sezonun ikinci büyük hamlesini gerçekleştiren Anzhi’de Basın Sözcüsü Alexander Udalstov, BBC’ye yaptığı açıklamada “Dünya çapında tanınmış bir yıldızı kadroumuza kattık. Eto’o, Şampiyonlar Ligi’ne katılma hedefimizi gerçekleştirmemizde büyük söz sahibi olacak.” şeklinde konuştu.

Samuel Eto’o’nun transfer bedelinin 30 milyon avro civarı olduğu konuşulsa da Udalstov, Kamerunlu yıldızın kendilerine 21 milyon avroya mal olduğunu söyledi. Rus yönetici, ayrıca, Eto’o’nun yıllık 20 milyon avro kazanacağını da yalanlarken, 30 yaşındaki oyuncunun Cristiano Ronaldo’dan biraz daha az bir miktara oynayacağını söyledi. Ronaldo yıllık 12 milyon avro kazanıyor.

Profesyonel futbola Real Madrid B takımında başlayan Samuel Eto’o, asıl çıkışını Mallorca formasıyla gösterdikten sonra Barcelona’ya transfer olmuştu. Katalan ekibinin formasını 5 yıl giyen Kamerunlu, 2009’da İnter’in yolunu tutmuştu.

- Sponsor Bağlantı -
- Sponsor Bağlantı -

BANKO İDDAA TAHMİNLERİ