Play-off sistemi uygulanamaz

Tartışılan play-off sisteminin 2011-2012 sezonunda uygulanabilmesinin imkansız olduğunu vurgulayan Erkiner, “Türkiye Futbol Federasyonu, yeni sezon için açıklamalarını daha önce yaptı.

Lig, 5 Ağustos tarihinde resmi olarak başladı. Ligin sadece ertelendiği söylendi. Yani resmi olarak şu anda sezon başladı. Başlayan bir sezonda herhangi bir kural değişikliği yapılamaz. Bu nedenle de 2011-2012 sezonu play-off sistemi ile oynanamaz” dedi. Play-off sistemi gibi köklü değişikliklerin ligler başlamadan önce açıklanması ve gerekli hazırlıkların yapılması gerektiğini ifade eden Kısmet Erkiner, 2011-2012 sezonunun da aynı mevcut statüde oynanabileceğini kaydetti.

Ayrıca böyle bir sistemde fazladan 12 derbi oynanacağı için yeni bir yayın ihalesi yapılması gerekmektedir. Sadece yayın haklarının ihlalinin bile düşünülmeden ortaya atılan bu sistemin sadece gündem değiştirmek amaçlı olduğunu anlamak hiçte zor değil. Dünya’nın en büyük 5 ligi neden bu sistemi kullanmıyor? Neden böyle bir sisteme geçiş yapılıyor TFF’nin bu konulara açıklık getirmesi bekleniyor.

- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER