Uyanık Lig TV

Yayıncı kuruluşun lig yayını için ödediği ücretin büyük bölümünü standart lig fikstüründe bulunan 12 büyük maç nedeniyle ödediği herkes tarafından bilinen bir gerçek.

Şimdi Play-off sisteminde 12 büyük maç daha eklenecek ancak yayıncı kuruluş ödeyeceği ücreti sadece %10 arttıracak(!) fazladan 3 yıl yayın hakkını uzatacak olması da bonusu.

Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu’nun, Süper Lig’deki kulüplerin başkanlarıyla yaptığı toplantıdan, yüzde 10’luk zam kararı çıktı. Şike soruşturması nedeniyle yaşanan sürecin hem kulüpleri hem de yayıncı kuruluşu ekonomik olarak etkilediği görüşüne varılırken, Digitürk’ün yaptığı teklif değerlendirildi. Alınan bilgiye göre, yayıncı kuruluş, bu sezon yüzde 10’luk bir zam yapmayı önerirken, bunun karşılığında sözleşmenin 3 yıl uzatılmasını istedi. Kulüp başkanlarının bu öneriye olumlu baktığı ve destek verdiği belirlendi. Toplantıda, yayıncı kuruluş Digitürk’ün sözleşmesinin Rekabet Kurulu tarafından kabul edilmesi kaydıyla, prensip olarak 3 sene uzatılması için tüm kulüpler imza attı. Kulüpler adına bir açıklama yapan Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, “İnşallah, hukuki açıdan da ekonomik açıdan da kulüplerin lehine sonuçlanır” dedi.

- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER