Bizim kararımız doğru

Federasyon’un İstinye’deki merkezinden çıkışında konuşan Aydınlar, Fenerbahçe ile ilgili sürecin birkaç gündür devam ettiğini vurgulayarak, “UEFA Başmüfettişi Pierre Cornu’nun gelmesinden de önce devam ediyordu. Biz karar almak için yine iddianameyi bekleyeceğiz. Kararı TFF aldı. Ama UEFA’nın talebi doğrultusunda karar aldık. Biz izlediğimiz hukuki sürecin doğru olduğunu düşünüyoruz. Bizim iddianame çıkmadan, savunma almadan karar vermemiz söz konusu değil” ifadelerini kullandı.

UEFA’nın bu kararı neden aldığı şeklindeki soruyu Aydınlar, “UEFA, Şampiyonlar Ligi’ne çok önem veriyor. Onların çok önem verdiği bir markası ve bu nedenle tedbiren böyle bir yaptırım uygulamak istedi” şeklinde yanıtladı.
Başkan Aydınlar, UEFA’nın adı şike soruşturmasına karışmasına rağmen Avrupa kupalarında devam eden diğer takımlara neden yaptırım uygulamadığının sorulması üzerine de “Diğer takımlar Avrupa Ligi’nde oynuyorlar. UEFA, Şampiyonlar Ligi’ne çok büyük önem veriyor. UEFA Avrupa Ligi için şu an böyle bir karar yok” açıklamasını yaptı.

- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER