14 Nisan 2024 Pazar

Nihat Özdemir istifa etti

Fenerbahçe Kulübü Başkanvekili Nihat Özdemir, başkanvekilliği görevi ve yönetim kurulu üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı.

Futbol Federasyonu’nun, UEFA’nın isteği doğrultusunda Fenerbahçe Futbol Takımı’nın UEFA Şampiyonlar Ligi’nden men etmesi kararının ardından dünden bu yana yaşanan kısa süreçte Özdemir istifa etti.

Özdemir, yazılı istifa açıklamasında, ”Artık faydalı olamıyorum. Fenerbahçe defterini kapattım. Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanvekilliği ve yönetim kurulu üyeliği görevlerimden 25 Ağustos 2011 tarihi itibariyle istifa etmiş olduğumu bilgilerinize sunarım” ifadelerini kullandı.

Hürriyet gazetesinden Fatih Çekirge’ye konuşan Nihat Özdemir, “Artık dayanamıyorum. Hem psikolojik olarak hem bedensel olarak ciddi sağlık riski oluştu. Bedensel olarak dayanmam mümkün değildi” dedi.

‘Aziz Yıldırım’la görüşmende ona istifa edeceğini söyledin mi?’ sorusuna Özdemir, “Kendisine sağlık sorunları yaşadığımı ve artık dayanamadığımı söyledim. İstifa etmeyi düşünüyorum. Sakın istifa etme dedi. Bu şekilde ayrıldık. Ama geldim, düşündüm, en yakınlarımla konuştum, ailemle paylaştım ve istifa kararını aldım” yanıtını verdi.

Üzgün olup olmadığı şeklindeki sorusunu ise Özmedir şu şekilde yanıtladı; “Hiç böyle acı çekmedim. Bir insanın sağlığıyla sevdası arasında şıkıp kalması işte böyle birşeydir” dedi.

- Sponsor Bağlantı -
- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER