14 Nisan 2024 Pazar

Bizi süründürüyorlar

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, kaleci Volkan Demirel ve Emre Belözoğlu ile basın toplantısı düzenledi.

Aykut Kocaman, “Taraftarlarımızdan bu dönemde kulübe en önemli gelir sağlayacak olan taraftar kartı için yoğun çaba göstermelerini rica ediyoruz. Bu süründürme döneminde en çok ihtiyaç duyduğumuz şeylerden biri gibi duruyor, bizim için çok önemli. Bu yaşadığımız ve görünen o ki yaşayacağımız süreçte çok önemli. Umarım taraftarlarımız büyüklükleriyle doğru orantılı bu ilgiyi gösterirler” dedi.

“UEFA HİKAYE, BU KARARI VEREN TFF”
Teknik Direktör Kocaman, “Şu anda yaşanan periyot açıkçası sadece bir futbol adamı olarak değil, Fenerbahçe teknik direktörü olarak değil, bir insan olarak çok net bir şekilde bunu gösteriyor. özellikle Futbol Federasyonu bir kaç gün evvel bu kararı TFFnin aldığını düşünüyorum, bence UEFA hikaye. Fenerbahçeli oyuncuların son derece hakettiği ve olmak istediği bir platformdan mahrum bırakmışlardır. A’dan Z’ye hakettikleri bir şeydir” ifadelerini kullandı.

“SON DERECE SAÇMA BİR KARAR”
Son derece saçma bir karar verildiğini söyleyen Kocaman, “Lafı uzatmadan sayın Ali Koç’un da belirttiği gibi TFF’nin aynı şekilde gereğini yapmasını rica ediyoruz, istiyoruz. Şampiyonlar Ligi’nde yoksak niye Süper Lig’deyiz, Süper Lig’de devam edeceksek niye Şampiyonlar Ligi’nde yokuz. Bu ikisinden birinin yapılmasını istiyoruz” diye konuştu.

“BİR PİYON GİBİ GÖZÜKÜYORUZ”
Yaşanılan sürecin sıkıntılarına değinen Kocaman, “TFF bunu ivedi bir şekilde hepimize bildirilmeli, Eğer halen bu konuda bir yaptırım uygulanmayacaksa, bunun açıkçası süründürme olduğunu düşünüyorum. Dolayısıyla bu oyunun içindeki ben şahsım adıma söylüyorum bunu, bir piyon gibi gözüküyoruz. Bunun nereye kadar götüreceğimiz konusunda çok fazla bilgi sahibi değilim, tek söyleyeceğim acı çektiğimdir. Alay eder gibi bir süreç devam ediyor. Umarım artık bir şekilde sonuçlandırır, bu süründürme dönemi sona erer” dedi. Bu oyun olarak gözüküyor, bu oyunun içinde biz piyonuz. Biz sadece feryadımızı ve hislerimizi kamuoyuna iletiyoruz. Bu oyunun bir şekilde sonlanmasını rica ediyoruz, istiyoruz, temenni ediyoruz” dedi.

“TÜRK FUTBOLU AÇISINDAN DA ACI VERİCİ”
Kocaman, “İlk günden beri bu olayı şaka gibi görüyorum. Biz kupayı hakettik, dolayısıyla böyle bir jest yapmamıza gerek yok. Masa başında kupamızın ve Şampiyonlar Ligi hakkımızın elimizden alınması onur kırıcıdır. Bütün rakiplerimizi iyi futbol oynayarak, doğru işler yaparak yendi futbol takımımız. Sadece Fenerbahçe açısından değil, spor açısından ve Türk futbolu açısından da acı verici” şeklinde konuştu.

“ŞAMPİYONLAR LİGİ’NİN SON ANA BIRAKILMASI BİLE ORGANİZE OLAYDIR”
“Futbol federasyonu madem bizi Şampiyonlar Ligi’ne göndermedi, demek ki bir şey var ellerinde” diyen Kocaman, “Onun için belirsizliğin ortadan kalkmasını bekliyoruz. Fenerbahçe ailesini oluşturan unsurların, pek çoğu bunu istiyor. Yani ortada çok net bir şekilde uzun zamandan beri Fenerbahçe üzerinde çok net bir plan var. Bu plan adım adım uygulanıyor ve biz son anda bu planın sonlanmasını istediğimizi beyan ettik. Nasıl biteceğini bilmiyoruz, biz söylediklerimizi dile getiriyoruz. Benim insan olarak tekrar dışarı çıkıp baktığımız zaman uzun zamandır sürdüren bir organizasyon olarak görüyorum. Şampiyonlar Ligi’nin son ana bırakılması bile organize olaydır” dedi.

“SADRİ ŞENER’İN CEZASI HEMEN KALDIRILDI”
Sarı-lacivertlilerin teknik patronu Kocaman, “Şu anda istenen çok açık, 3 ay sonra ne olacağı belli değil, 4 ay sonra da ne olacağı belli değil. Organizasyona bakıldığı zaman bu tamamen Fenerbahçe üzerine kurulmuş bir organizasyon olarak gözüküyor. Trabzonspor ve Beşiktaş’ın yan unsur olarak gözüküyor. Trabzonspor Başkanı Sadri Şener’in cezası hemen kaldırıldı. Biz ayakta kaldığımız sürece 3-4 ay sonra bu kez küme düşme verilecektir” diye konuştu.

“DUYGULARIN ÖNE ÇIKTIĞI BİR DÖNEM”
Oyuncuların da pek ayrılma niyetinde olmadığını söyleyen Kocaman, “Başka bir gerçek var, bu gerçekte kulübün yaşaması devam etmesi gerekiyor. Lugano ve benzerlerinin transferi gerçekleşecekse, kulübün yaşaması için gerekiyor. Bununla beraber, oyuncuların böyle düşünmeleri çok önemli bir şey, çok onurlu, çok gururlu bir davranış. Kulübün oyunculardan böyle bir şey bekleme lüksü yok. Ama kulüp böyle düşünen oyuncuları çoğaltmalı ama bir taraftan da şartları yerine getirmeli. Evet bir karar verme durumu söz konusuydu ve ben kararımı açıkçası bu olay gerçekleştikten sonra vermiştim, ancak şu dönem duyguların öne çıktığı bir dönem” şeklinde konuştu.

- Sponsor Bağlantı -
- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER