25 Mayıs 2024 Cumartesi

Bizi düşürün diyemedik

Fenerbahçe Yönetim Kurulu’nun bugün gerçekleştirdiği basın toplantısının ardından açıklama yapan asbaşkan Ali Koç, TFF’nin bu süreçte dik duramadığını ve Fenerbahçe’nin hakkını koruyamadığını söyledi.

Fenerbahçe camiası 3 Temmuz’dan bu yana kenetlenmiştir ancak bize yapılanlar karşısında artık patlama noktasına gelmiştir. Bağırıp çağırmadan, çıkarlarımızı koruyamıyoruz.

TFF’ye düşürülme talebinde bulunmadıklarını ancak sadece rica ettiklerini ifade eden Ali Koç, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün Bank Asya 1. Lig’e düşürülme talebi olmamıştır ve olmayacaktır. TFF, UEF’nın baskı ve şantajları karşısında dik duramamış ve Fenerbahçe’yi men etmiştir. Biz TFF’ye doğru olanın, Bank Asya’ya düşürülme olduğunu söylemişizdir” dedi.

Sezona Spor Toto Süper Lig’de devam etmeleri halinde, sezon içerisinde farklı bir karar çıkabileceğini de söyleyen Koç, Bu sezon şampiyon olursak, Avrupa’ya gidebileceğimiz de şüpheli. Bir sezon kaybetmek yerine, Bank Asya’ya düşürülmezsek, iki senemizi kaybedebiliriz. Her gün ölmektense bir gün ölmeyi tercih ederiz dedik. 2 sezon birden kaybetmek istemiyoruz” diye konuştu.

Fenerbahçe Yönetim Kurulu’nun ligden çekilme hakkı yoktur. Genel Kurul de yeterli vakit yoktur. Eğer ligden çekilirsek, iki sezon kaybederiz. Belli sayıda maça çıkmadığınız zaman da küme düşürülüyorsunuz ancak yine iki sezon kaybediyorsunuz. Ligden çekilme kararı almamız söz konusu değildir” ifadelerini kullandı.

TFF’nin bu süreçte dik duramadığını ve Fenerbahçe’nin hakkını UEFA karşısında koruyamadığını söyleyen Koç, Bizi koruyamadınız, dik duramadınız ancak bizi bırakın onurumuzla Bank Asya 1. Lig’de mücadele edelim. Haklı çıktığımız zaman da gerekli hukuki yaptırımlarımıza başvuralım. Yapılacak hamle, Fenerbahçe’nin tedbirli olarak Bank Asya’ya düşürülmesi olurdu” şeklinde konuştu.

UEFA’nın Şampiyonlar Ligi’ne Trabzonspor’u almasına TFF’nin de kızgın olduğunu söyleyen asbaşkan Ali Koç, TFF ile son görüşmemizde, Trabzonspor’un Şampiyonlar Ligi’ne gitmesine TFF’nin şaşkın olduğunu söyledi. Buna inanmak istiyoruz ancak Trabzonspor kararı ile kızgın olduklarını gördük. UEFA’ya neden bununla ilgili bir yazı yazılmadı. Kendi hakkımı korumak için başkaları hakkında konuşmak istemiyorum. İnşallah Trabzonspor, ülke bayrağını en iyi şekilde temsil eder” diye konuştu.

NİHAT ÖZDEMİR’İN İSTİFASI KABUL EDİLMEDİ
Alınan bilgilere göre, Fenerbahçe Yönetim Kurulu Toplantısı’nda, başkanvekili Nihat Özdemir’in de istifası kabul edilmedi.

- Sponsor Bağlantı -
- Sponsor Bağlantı -

BANKO İDDAA TAHMİNLERİ