23 Şubat 2024 Cuma

TFF yine kıvırdı

Hiçbir açıklaması birbirini tutmayan TFF başkanı Mehmet Ali Aydınlar en son kararı vermek için iddianamenin kabulünü bekleyeceklerini açıklamıştı. 

Ancak bugün yaptığı açıklamada kararı 2011/2012 sezonu sonrasında vereceklerini açıkladı! Fakat satıra arasında büyük bir tüyo verdi işte o önemli cümle “Başarı baskısı yöneticilerimizi saha dışında çözüm bulmaya itiyor.

Büyük başkan(!) Mehmet Ali Aydınlar ‘ın açıklamalarından satır başları.

Bu olayların bir daha yaşanamaması için yasanın bize sunduğu her şeyi yapacağız. Futbolun geleceğimiz olduğunu unutmamalıyız.

TFF Genel Kurulu’nun bana görev verdiği ilk gün gelecek için umutlu olduğumuzu söylemiştik. Bunda hiçbir azalma olmadı. Ligler öncesi yine umutla konuşuyoruz. Yine parlak güzel günlere ulaşacağız.

İlk yapmamız gereken futbol sisteminin gözden geçirilmesidir. Bu ortamı değiştirmek zorundayız. Haksız kazanç sağlayanların futboldan uzaklaştırılması gerekiyor. Futbolda zihinsel olarak da temizlik yapmalıyız.

TFF olarak önlem alsak da zihinler değişmeden hiçbir şey olmaz. Bir dip noktası yaşıyoru.z Yeniden zirveye odaklanmalıyız.

Yöneticilere sesleniyorum. En önemli görevi ircaa ediyorsunuz. Sorumluluklarını büyük. Ülkenin en büyük örgütlerini bile etkiliyorsunuz. Türk futbolu için büyük tehlike eleştiren durumlar var.

Yönettiğiniz güçler size ait değil. Kişisel egolarınız için kullanınca insanları mutsuz ediyorsunuz. Bu durumlara müsamaha göstermeyeceğiz.

Yaşanılan dönem camiaların köklerini unuttuğu bir dönem yaşıyoruz. Başarı baskısı yöneticilerimizi saha dışında çözüm bulmaya itiyor. Camiaların şeffaf olması gerekiyor..

Taraftarlar ise en çok etkilenen kesim. Onların şiddeti dışarı vurmamaları gerekiyor.

Bu sürecin gösterdiği en önemli şey sizin alın terleriniz. Bu olaylarda baş aktör sizlersiniz. Sahada futbolunuzu konuşturun. Sadece futbolun konuşulmasını sağlayın..

Bize destek olan teknik direktörlere teşekkür ediyoruz. Futbolcularınızın emeğine en çok yardım eden kişilersiniz. Sizlerden ricamız içimizdeki duruma bakarak. Ona göre davranmanızdır.

Tartışmasız, yöneticilerin kalkanı oluyorsunuz ama bu olayların içinde olmayarak durumuzunu gösterdiğiniz Bu sezon da başarılı olacağınızdan eminim. Sizi çok daha ağır eleştirecekler ancak bunlara kulak asmamanız gerekiyor.

Bilgi kirliliği oluşturan basın mensuplarını da gördük. Bu tür süreçlerde sağduyulu olan kişilerin başında medyanın gelmesi gerekiyor. En büyük görevlerden biri medya mensuplarına düşüyor. Sizi futboldan taraf olmaya davet ediyorum. Futbolun kötü yönleri kadar güzel yönlerini de ortaya çıkarmalıyız.

Futbolumuzun sorunlarını bir bütün olarak değerlendirmeliyiz. Siyasilerin de tuttuğu takımlar var ancak her türlü şiddeti engellemek için desteğinizi istiyoruz.

Bu oyun gençler için oynanıyor. Düzenli olarak statlarda yerlerini alan gençler eğlenceli maçlar izlemeye gidiyorlar. Sizlerin yardımları bize çok destek olacaktır.

Sizlerden de bu oyuna sırtınıza çevirmemizi istiyoruz. Güzel oyun güzel kalacak.

- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER