30 Mayıs 2024 Perşembe

Muhteşemsiniz kızlar

Milli Kadın Voleybol Takımımız, Avrupa Şampiyonası çeyrek final maçında 17 Avrupa, 4 Olimpiyat, 7 Dünya Şampiyonluğu bulunan Rusya’yı 3-0’lık skorla yenerek yarı finale yükseldi.

Karşılaşmanın ilk setinde, 8-7 Rusya’nın üstünlüğüyle geçilen ilk teknik molanın ardından “Filenin Sultanları”, savunmadaki etkisinin yanına hücumda Neslihan, Eda ve Neriman’ın smaçlarını da ekleyince, ikinci teknik molaya 16-13 önde girmeyi bildi. Rusya’nın file üstünde etkili olması ve maçta dengeyi kurmasıyla 21-21 eşitlikle girilen setin son bölümünde rakip takım, bir ara 24-23’lük skorla set sayısı atmaya hak kazansa da milliler, oyunu bu noktadan çevirerek seti 27-25 kazanmayı başardı.

İkinci sette, ilk setteki kontrollü oyununun aksine savunma organizasyonunda sıkıntı çeken ay yıldızlılar, ilk teknik molaya 8-5 geride girdi. Milliler, rakibi karşısında bir ara öne de geçmesine rağmen, basit hatalar nedeniyle ikinci teknik molayı da 16-15 geride geçti. Oyunun son bölümünde servislerdeki etkinliğini iyice artıran “Filenin Sultanları”, Rusya’nın da savunmada basit hatalar yapmasıyla bu seti de 4 sayı farkla 25-21 kazanarak, setlerde 2-0 öne geçti.

Maçın üçüncü setine oyunun kontrolünü elinde tutarak başlayan (A) Milli Takım, savunmadaki hırsıyla rakibini hataya zorladı ve ilk teknik molaya 8-5 önde girdi. Molanın ardından oyundaki hakimiyetini sürdürürken, Gamova’nın etkili hücumları nedeniyle farkı açamayan milliler, ancak buna rağmen Neslihan’ın etkili smaç servisleriyle ikinci teknik molayı, 3 sayılık farkla 16-13 önde geçti. (A) Milli Takım, oyunun son bölümünde gerek savunma, gerekse file üzerinde etkisini iyice artırdı ve seti 25-19, maçı da 3-0 kazandı. Milliler bu galibiyetle, 2003 yılında Ankara’da düzenlenen şampiyonadan sonra tarihinde ikinci kez adını yarı finale yazdırma başarısını elde etti.

Filenin Sultanları’nın yarı finalde Polonya-Sırbistan maçının galibi ile 1 Ekim’de Belgrad’da oynayacak.

İTALYA DA YARI FİNALDE
Günün diğer çeyrek final karşılaşmasında İtalya, Hollanda’yı 3-1 mağlup etti ve yarı finale yükseldi. İtalya, yarı finalde Çek Cumhuriyeti-Almanya maçının galibi ile oynayacak.

Salon: Palaiper Monza
Hakemler: Zorica Bjelic (Sırbistan), Heike Kraft (Almanya)
Rusya: Perepelkina, Makhno, Gamova, Morozova, Goncharova, Ulyakina, (Kabeshova, Fateeva, Startseva, Borisenko)
Türkiye: Gözde, Eda, Özge, Neriman, Bahar, Neslihan, (Gülden, Gizem, Esra)
Setler: 25-27, 21-25, 19-25
Süre: 83 Dakika (29, 27, 27)

- Sponsor Bağlantı -
- Sponsor Bağlantı -

BANKO İDDAA TAHMİNLERİ