Akhisar’da yaprak dökümü

Akhisar Belediyespor’da geçtiğimiz sezonun en önemli 3 oyuncusu gelecek sezon kadroda yer almayacak.

Geçtiğimiz sezon teknik direktörlük koltuğuna Okan Buruk’un geçmesinin ardından Süper Lig’de yükselişe geçen Akhisar Belediyespor’da 3 ayrılık birden gerçekleşti.

Teknik Direktör Okan Buruk yaptığı açıklamada “Cikalleshi kiralıktı Başakşehir’e geri döndü, sözleşmesi biten Vaz Te gitti, Özer Hurmacı’da kendi planları olduğunu söyledi” dedi.

Özer’e başka takımlarla görüşmesi için izin verdik

Geçtiğimiz sezon ki kadrolarından Cikalleshi, Vaz Te ve Custodio gibi isimleri kaybettiklerinin altını çizen Okan Buruk, şöyle konuştu:

“İlk plan elimizdeki oyuncularımızı tutmaktı ama bu anlamda tam başarılı olamadık. Bazen şartlar sizi aşıyor. Cikalleshi kiralıktı Başakşehir’e geri döndü, sözleşmesi biten Vaz Te gitti, Özer de kendi planları olduğunu söyledi. Özer’e başka takımlarla görüşmesi için izin verdik. Özer bizim oyuncumuz ama takımımızla birlikte burada değil. Erzurum kampına da katılmadı. Ayrıca takım kaptanımız Custodio da futbolu bıraktı.”

Hedefimiz Paulo Henrique’yi ayağa kaldırmak

Yeni transferleri hakkında da konuşan genç teknik adam, şunları söyledi:

“Helder Barbosa, Erzurum’da aramıza katıldı. Paulo Henrique burada bize katıldı. Özellikle hücum hattında eksilen oyuncularımız oldu. Geçen sene son 9 maç takıma katılmıştım ve çok iyi bir dönem geçirmiştik. Ön bölgeye transfer ihtiyacımız var. Kampta oyuncularımızın performansına göre 3-4 oyuncu daha alabiliriz. Yüzde 70 lige hazır bir takımımız var, gelen oyunculara da çok güveniyoruz.”

Okan Buruk, geçtiğimiz yıllarda Trabzonspor’da da oynayan Henrique’nin geçtiğimiz sezonki performansının kötü olduğunu bildiklerini ancak oyuncunun potansiyeline inandıkları için kadroya kattıklarını anlattı.

Brezilyalı futbolcunun geçtiğimiz sezon maç ve gol sayısının Türkiye’deki döneminin altında olduğunu belirten Buruk, “Henrique çok önemli bir transfer olarak Çin’e gitti. Çin’de de iyi başlamıştı ama sakatlık geçirdi. Yabancı sayısından dolayı dışarıda kaldı. Daha sonra takımına Demba Ba geldi, forma şansı azaldı. Son olarak Portekiz ve Brezilya’da oynadı. Bizim hedefimiz Paulo Henrique’yi ayağa kaldırmak. Paulo henüz 27-28 yaşında kaliteli, güçlü, sistemimize uyacak çabuk bir oyuncu.” sözlerine yer verdi.

- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER