Altınordu Fenerbahçe’yi reddetti

Altyapı çalışmalarını hızlandıran Fenerbahçe kulübünün önce Altınordu kulübünü satın alacağı iddia edilmiş sonrasında satınalmanın söz konusu olmadığı iş birliği teklif edildiği açıklanmıştı.

Fenerbahçe Sportif Direktörü Damien Comolli’nin Altınordu kulübü sahibi Seyit Mehmet Özkan’a ilk 11’de yer alan 4 pozisyonun kendilerine kiralanmasını teklif ettiği böylelikle 4 genç Fenerbahçeli oyuncunun Altınordu forması ile TFF 1. Ligde deneyim kazanması istendiği öğrenildi.

Ancak Damien Comolli aracılığı ile Altınordu kulübüne iletilen teklif kabul edilmedi.

Altınordu kulübü sahibi Seyit Mehmet Özkan, kulübün internet sitesinde yer alan açıklamasında, 2,5 ay önce Barış Alıcı ve Berke Özer’in transferleri için bir araya geldikleri Fenerbahçe Sportif Direktörü Damien Comolli’nin transferin ardından başka kulüpler için çok cazip görünebilecek bir teklif yaptığını ifade etti.

Özkan, şunları kaydetti: “Fenerbahçe’nin transfer edeceği genç oyuncuları yetiştirmek üzere, bir alt ligde oynayan Altınordu’nun ilk 11’nin 4 pozisyonunu kiralama teklifi getirdi. Biz Altınordu vizyonu ile uyuşmadığı için kabul etmedik. Kendilerine başka bir kulübü kökünden satın almalarını tavsiye etik. Hatta 2 kulüp ismi de önerdik.”

FENERBAHÇE B takımı kuruluyor

Altınordu kulübü ile iş birliği yapamayan Fenerbahçe’de 3 Alternatif bulunuyor.

Fenerbahçe Sportif Direktörü Damien Comolli, Kalamış’taki bir restoranda basınla buluştu. TFF tarafından önümüzdeki sezon 21 Yaş Altı Ligi’nin kaldırılması konusuna değinen Fransız futbol adamı, “Bu konuda daha önce fikirlerimi paylaşmış ve bize danışılmadığını belirtmiştim. Önümüzde 3 alternatif var. Birincisi, TFF kararını gözden geçirir. Diğeri, alt liglerden bir kulüp alabiliriz. 3. alternatif olarak ise Fenerbahçe B adında bir takım kurarız” dedi.

Comolli, “F.Bahçe B” projesini şöyle detaylandırdı: “Bu takım hem 2. hem de 3. ligde rekabet içerisinde olacak. Oyuncu gelişimi konusunda en başarılı ülkelerdeki kulüplerin, her zaman alt liglerde oynayan 23 yaş altı takımları var. Bu takımın en önemli yanı aynı tesis, aynı sağlık ekibi, aynı scout ekibi ve analiz departmanından yararlanacak olmamız. Genç oyuncuların gelişimi anlamında aynı tesiste hepsine hakim olmak çok ama çok hayati.”

- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER