29 Şubat 2024 Perşembe

Antrenmana sarhoş geliyordu

Leicester City Kulübü Asbaşkanı Aiyawatt Srivaddhanaprabha, Jamie Vardy’nin Fleetwood Town’dan transfer edildiğinde yaşadığı uyum sorununu anlatırken, çarpıcı ve çok özel bilgiler verdi.

Vardy, 2012 yılında Fleetwood Town’dan 1 milyon pound karşılığında transfer edilmiş ve o dönem Championship’de mücadele eden Leicester City’deki ilk sezonunda kendisini göstermekte hayli zorlanmıştı.

29 yaşındaki golcü, Premier Lig’de ise bu sezon müthiş bir performans sergilerken, attığı 22 golle takımına şampiyonluğu getiren isimlerin başında geldi.

Srivaddhanaprabha, yaptığı açıklamalarla Vardy’nin kulüpteki ilk dönemlerinde profesyonellikten uzak bir görüntü çizdiğini bakın nasıl anlattı…

Tayland’da yayın yapan Day Magazine isimli dergiye konuşan Srivaddhanaprabha, “Başta Jamie Vardy’nin transferine karşıydım. Daha sonra Nigel Pearson ve Steve Walsh’dan kendisi hakkında bilgi aldım, gözlemci raporlarını kontrol ettim ve iyi bir transfer olabileceğine inanmaya başladım. Ama bir sorun vardı. Taraftar ‘Amatör ligden bir oyuncuya nasıl 1 milyon pound verirsiniz?’ sorusuna yanıt vermem gerekiyordu. Onların gözünde bir anda dünyanın en aptal yöneticisi oldum.” dedi.

Srivaddhanaprabha, transfer sürecini anlatmaya şöyle devam etti: “Person ve Walsh’a, ‘Eğer 1 milyon poundluk transfer bütçeniz olsaydı, kimi alırdınız?’ diye sordum. Onlar da ‘Vardy’ yanıtını verdi ve ikna oldum. Taraftarlardan hakaret yağmaya başladı. Birçoğu bana ‘Deli misin? Nasıl amatör lig oyuncusuna bu kadar para harcadın?’ diyordu.”

Srivaddhanaprabha, sözlerine şöyle devam etti: “O zamanlar Vardy’nin Premier Lig için yeterli olmadığını düşünüyordum. Onu transfer ettiğimiz gün yanımıza geldi ve bana hayatını değiştirdiğimiz için teşekkür etti. O zamana kadar hiç o denli çok parası olmamıştı ve daha ilk günden havalara uçmuştu. Championship’te mücadele ederken her gün içki içmeye başladı. Ne yapacağımızı bilmiyorduk. Bunu takımdan birisinin bana gelip Vardy’nin antrenmanda halen sarhoş olduğunu söyleyene kadar bilmiyordum.”

Konuyu Vardy ile konuştuğunu anlatan Srivaddhanaprabha, “Ona ‘Kariyerini bu şekilde bitirmek mi istiyorsun? Bu halde burada kalmaya devam edebileceğini mi sanıyorsun? Sözleşmeni feshederiz ve yollarımızı ayırırız. Daha iyi bir kariyer planı bekleme.’ dedim. O da bana, hayatıyla ilgili ne yapacağını bilmediğini, daha önce hiç bu kadar para kazanmadığını anlattı. Sonra ona ‘Rüyan ne? Hayatının nasıl olmasını istiyorsun? Bunu ve bu kulüp için neler yapabileceğini güzelce düşün. Sana yatırım yaptım, bunun karşılığını vermek için hiçbir şey yapmayacak mısın?’ dedim. Kısa süre sonra içkiyi bıraktı ve antrenmanlarda çok daha sıkı bir şekilde çalışmaya başladı. O zamanlar fiziği şimdiki kadar iyi değildi. Patlayıcı bir hıza sahip olduğunu biliyorduk ama bu kadar da iyi bir hale geleceğini hiç düşünmemiştik. Adapte oldu, kendisini antrenmanlara verdi ve tamamen yeni bir insan oldu. Bu hali çok daha iyi…” diye konuştu.

Kaynak: Goal

- Sponsor Bağlantı -
- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER