Arda Turan Manchester’a gidiyor

Atletico Madrid’te forma giyen Arda Turan’ın Manchester United ile anlaştığı iddia ediliyor.

İngiliz medyasına göre Arda Turan’ın sözleşmesinde bulunan 41 Milyon Euro’luk sözleşme fesih bedelini karşılamaya hazır olan Manchester United’in Arda Turan ile de anlaştığı iddia edildi.

Atletico Madrid ile 2017 yılına kadar mukavelesi olan ve senelik 3,8 milyon Euro kazanan Arda Turan’ın da İngiltere’de futbol hayatına devam etmek istediği için Fransız ekibi PSG’nin teklini red ederek ManU ile anlaştığıda verilen bilgiler arasında.

Arda Turan’ın manajeri Ahmet Bulut ise “Arda 28 yaşında bir transfer yapmalı diye düşünüyoruz. Bu transfer de olacaksa Avrupa’nın ilk 8 takımından birine olmalı. Aksi takdirde yapmayız” dedi.

Arda’nın arzusunun İngiltere’de oynamak olduğunun hatırlatılması üzerine Bulut, “İngiltere’nin bir numaralı takımları Arda’yı istiyor. Doğrudur, Arda da İngiltere’ye gitmek istiyor. Rotası İngiltere’yi gösteriyor. Ama Arda’yı transfer etmek kolay değil. Sözleşmesi 2017 yılına kadar devam ediyor. Ayrıca 41 milyon Euro karşılığında serbest kalır maddesi var. Bütün bunlara rağmen şunu söyleyebilirim: Arda bu yaz İspanya’dan ayrılıyor. Gideceği yer de muhtemelen İngiltere’nin en iyi takımlarından bir tanesi olur. Ama şu anda bu takımların isimlerini vermek istemiyorum” ifadelerini kullandı.

- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER