Arda Turan milli takımı bıraktı

Barcelona’da futbol hayatına devem eden Arda Turan düzenlediği basın toplantısı ile milli takım kariyerini noktaladığını açıkladı.

A Milli Futbol Takımı’nın uçağında gazeteci Bilal Meşe’ye fiziki ve sözlü saldırıda bulunan Arda Turan, milli takım kariyerini sonlandırdığını açıkladı.

Milli takımlar teknik direktörü Fatih Terim ve TFF Başkanı Yıldırım Demirören ile durum değerlendirmesi yaptığını açıklayan Arda Turan Türk Milli takımını bıraktığını ilan etti.

Gazeteci Bilal Meşe’ye saldırı olayının ardından basın toplantısı düzenleyen Arda Turan, yaşananlardan pişman olmadığını söyledi.
“Buraya milli takım kaptanı olarak değil, vatandaş olarak katılıyorum” diyerek sözlerine başlayan Arda Turan “Üzerimde Milli Takım tişörtü varken, Milli Takım uçağında olmaması gerekirdi ama pişman değilim. Kuş gibi hissediyorum.” dedi.
Milli Takımı bıraktığını açıklayan Arda Turan “Hocamla ve federasyon başkanıyla konuşarak Kosova maçında olmamamın kararını aldık. Zarar verdiğimi düşünüyordum ve kenara çekileyim diyordum. Artık zamanının geldiğini düşünüyorum. Hayatım boyunca ne yaptıysam bedelini ödedim. Milli Takım kariyerimi noktalıyorum.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan basın toplantısı sırasında bazı gazetecilerin protesto amaçlı salonu terk etmesi dikkat çekti.

- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER