Aykut Kocaman resmi imzayı attı

Fenerbahçe kulübü, teknik direktör Aykut Kocaman ile basın önünde resmi sözleşme imzaladı.

İmza töreninde ilk olarak sözü alan Aziz Yıldırım, “Tek değişmeyen şey değişimdir. İnsan, yaşadığı sürece hata yapabilir. Bizim Aykut hocayla tanışmamız 1990 yıllarına dayanır. Kendisi Fenerbahçe’nin sporcusu, ben ise yöneticiydim. Biz onu 4 sene önce tanımadık, 27 seneye dayanıyor. İnsanlar sevdiklerine kızabilirler, onlarla ilgili sözler de söyleyebilirler. Bizim ortak paydamız Fenerbahçe’dir. Tekrar hoş geldin diyorum. Bizler gitsek de uzun yıllar kalır umarım. Aykut Kocaman’ın Fenerbahçeliliğini tartışamayız.” ifadelerini kullandı.

Aykut Kocaman’ın açıklamaları şöyle;

Bizim için hiçbir yer değil, burasıdır zirve. Bunu tekrar söylemek istiyorum. Şu andan itibaren tek bir amaç var. Dünyanın en büyük spor kulübü burası. Futbol takımını da bu seviyelere getirmek herkesin arzusu. Buradaki ayaklardan biri ben olabilirsem çok iyi olur şahsım adına. Temel amacımız gerek davranışlarımızla, yoğunluğumuzla üst seviyelere getirmek. Fenerbahçe’nin bunu yapacak gücü var. Yapmamız gereken şey gücümüzün farkına varıp önce yürümeye, sonra koşmaya, daha sonra ise depar atmaya gitmeliyiz. Artık ana amaca doğru yürümek. Fiziksel, zihinsel kaliteyi takım olgusuyla birleştirip ülke içinde en üst nokta, yapabilirsek de Avrupa’da yukarılara gitmek benim ‘yarım kalan’ olarak anlattığım şeylerin özetiydi.

TRANSFER SÖZLERİ: MERKEZ FORVETE TAKVİYE ŞART

Kocaman, transfer sorusuna, “Bence bu sene en iyi transfer var olan oyuncu grubunu kendi değerlerine yükseltmek. Bunu yapabilirsek en büyük transfer bizim için bu olur. Dünya standardında, Avrupa standardında oyuncuların kadroya katılımı önemli. 3 oyuncu aldık, 1 veya 2 oyuncu en az alacağız. Merkez forvete bir tane daha takviye yapmak zorundayız. Dünyada en zor transferdir. Nokta atışımızı yapacağımız yer burası olmalı. Kaleciyle ilgili çalışmalarımız sürüyor. Volkan’la yarışacak kaleci arayışımız devam ediyor. Sözleşmeleri olan oyuncular var. Kimlerle devam edeceğimize kamp döneminde karar vereceğiz. Kadroda olmayan isimler var, onun dışındakilerle ilgili de düşüncelerimizi yönetim kurulumuza sunacağız. Gerçekten çaba gösteren bir takımımız olacak. Yapabileceğim şeylerle ilgili kısım burası. Bunlar baskıyı ya arttıracak ya da bunu kırmamızı sağlayacak. Bunlar kaçınılmaz gerçekler.” cevabını verdi.

- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER