Bein Sports Süper Lig’ı bırakıyor mu?

Süper Lig’in yayıncı kuruluşu Katarlı Bein Sports’un Süper Lig yayıncılığını bırakmak istediği iddia edildi.

Bugün yeniden göreve seçilen Konyaspor başkanı Hilmi Kulluk’un iddiasına göre Bein Sports zarar ettiği gerekçesiyle Türkiye pazarından çıkmak istediğini Türkiye Futbol Federasyonuna ve Kulüpler Birliğine iletti.

Konyaspor başkanı Hilmi Kulluk’un yayıncı kuruluş ile ilgili iddialar içeren cümleleri “Ben satış yapamıyorum zarar ediyorum diyor ve bir hesap çıkarmışlar, TFF’ye verdiği teminatı yakarsa zararı daha az oluyor, devam ederse zararı daha çok oluyor. Belki öyle bir gün gelecek ki o gelirler de gelmeyecek. İş daha da kötüye gidecek. En büyük gelirimiz yayıncı kuruluş onlar da çıkmak istiyor.”

Yine Konyaspor başkanı Hilmi Kulluk’un iddiasına göre Kulüpler Birliği Bein Sports’un talebini görüşmek üzere acil olarak toplanma kararı aldı.

Süper Lig yayın haklarını 2016 yılında yapılan ihale sonunda Digiturk 5 yıllığına satın almış (2021-2022 sezonu sonuna kadar) daha sonra ise Digiturk firmasını Katarlı Bein Sports satın almıştı.

Bein Sports Süper Lig yayın hakları için sabit 3.77 dolar kurundan yıllık 500 Milyon Dolar ödeme yapıyordu.

SON DAKİKA: beIN SPORTS’tan iddialara yönelik açıklama geldi

beIN SPORTS yaptığı açıklama ile Türkiye pazarından çekilmeyeceklerini ancak federasyondan bazı ticari talepleri olduğunu açıkladı.

beIN SPORTS’un yapmış olduğu o açıklama;

- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER