22 Şubat 2024 Perşembe

Beşiktaş’a ilk 11’de oynamaya geldim

BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde gerçekleştirilen tanıtım törenine Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman da katıldı.

Toplantıda konuşan Fikret Orman, uzun zamandır takip ettikleri üç oyuncuyu renklerine bağladıklarını söyledi.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Orman, kaleci Denys Boyko’yu almak için çok uğraştıklarını anlatarak, “Boyko hepimizin bildiği gibi epey zamandır ilgilendiğimiz bir oyuncu. 2015 yılında UEFA yılın takımı kadrosuna seçilen bir oyuncu. Onu almayı çok istedik, çok uğraştık esasında. Hayırlı olsun. İnşallah Beşiktaş’a uzun seneler hizmet edecek. Karakteriyle de bize çok uyan bir oyuncu olacağına inandığımız bir kaleciyi kadromuza kattık. Çok mutluyum” diye konuştu.

Alexis Delgado’nun da kariyerinde önemli başarılar elde etmiş bir oyuncu olduğunu vurgulayan Orman, “İspanya’da Valencia ile şampiyonluk yaşamış. İnşallah bu sene de bizimle beraber yaşayacak. Coşkusuyla Beşiktaş’a çok uyan bir oyuncu. Çok önemli hizmetler yapacağına inanıyoruz. Uzun seneler birlikte olacağız” ifadelerini kullandı.

Fikret Orman, Marcelo Guedes’in sezon başında da transfer gündemlerinde olduğunu dile getirerek, “Hayatta her şey kısmet. Onun çizgisi bizimle kesişiyordu. Demek ki kaderinde de Beşiktaş’a gelmek vardı. Transferin son zamanlarında transferi neticelendi. Ben Marcelo’nun da uzun zaman bizimle beraber olacağına, bu forma için ter dökeceğine inanıyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Fikret Orman, devre arasında transfer ettikleri Aras Özbiliz’i de İspanya’nın Rayo Vallecano ekibine kiraladıklarını hatırlatarak, “Aras önümüzdeki sezon kadromuza katılacak. Aras da uzun seneler Beşiktaş’a hizmet edeceğine inandığımız çok kabiliyetli, üstün meziyetleri olan bir forvet oyuncusu” şeklinde görüş belirtti.

Denys Boyko: ‘Buraya oynamak için geldim’

“Burada olduğum için çok mutluyum. Umuyorum bu sezon burada şampiyonluk yaşayacağım. Tolga çok iyi bir kaleci ona saygı duyuyorum. Ben buraya oynamak için geldim. Diğer kalecilerle aramızda bir rekabet olacak.”

Alexis Delgado: ‘Şampiyonluk yaşamak istiyorum’

“İyi bir sezon çıkarıp şampiyon olmak istiyorum. Buraya hazır olarak geldim. En iyi oyunumu sahaya koymaya çalışacağım. Buraya gelmeden önce takımla ilgili iyi referanslar aldım. Şampiyonluk yaşamak istiyorum.”

Marcelo Guedes: ‘En kısa zamanda takıma adapte olacağım’

“Burada çok sıcak karşılandım. Beşiktaş ile varılabilecek en üst noktalara ulaşmak istiyorum. Mümkün olduğunca takımla beraber olarak en kısa zaman takıma adapte olacağım. Oynamaya hazırım.”

Konuşmaların ardından imza törenine geçildi ve yeni transferlerimiz sözleşmelerini imzaladı.

İmza töreni, Başkan Fikret Orman, İkinci Başkan Ahmet Nur Çebi, İletişimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Kulüp Basın Sözcüsü Metin Albayrak ve Futbol Dış İlişkilerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Torunoğulları ile yeni transferlerin hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.

- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER