27 Şubat 2024 Salı

Beşiktaş’ın Gökhan Gönül protokolü

Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında yılan hikayesine dönen Gökhan Gönül transferinden sızan detaylar ortalığı karıştıracak gibi görünüyor. Odatv’nin edindiği bilgilere göre Gönül, Beşiktaş’la menajer Ahmet Bulut aracılığıyla imzaladığı protokoldeki tazminat maddesi nedeniyle geri adım atamıyor.

9 yıldır Fenerbahçe’de forma giyen Gökhan Gönül’ün Beşiktaş’a transferi yılan hikayesine döndü. Bu sezon Fenerbahçe ile sözleşmesi biten Gönül, kulüpsüz kalacağı korkusuyla menajer Ahmet Bulut aracılığıyla Beşiktaş’la protokol imzaladı. Odatv’nin edindiği bilgiye göre protokol şu maddeleri içeriyor:

-Beşiktaş, Gökhan Gönül’e yıllık 1 milyon 750 bin avro garanti para verecek

-Bunun yanısıra maçbaşı 20 bin avro ödeyecek

-Beşiktaş, Gönül’e imza parası olarak 2 milyon avro verecek

-Menajer Ahmet Bulut ve ortakları transferden 3 milyon avro alacak.

Ancak protokolde bir madde daha var. O da protokolü bozan tarafın 3 milyon avro tazminat ödemesi.

Sezon sonu gelmesinin ardından Fenerbahçe de Gönül’ün kulüpte kalması için harekete geçti. Gönül bu kez Fenerbahçe’ye imza atmaya yaklaşırken, Gönül’ün Beşiktaş’la imzaladığı protokoldeki tazminat maddesi önüne çıktı. Fenerbahçe yönetimine önce “olur” diyen Gönül, işte bu nedenle kulübe bu kez “bazı çekincelerim var, bana 3-4 gün müsaade edin” dedi. Fenerbahçe Kulübü Başkanı’nın Aziz Yıldırım’ın Gönül’e yönelik söylediği “ne çekincesi? Seni tehdit mi ediyorlar” şeklinde sözlerinin altında Beşiktaş’ta imzalanan protokolde yer alan ve Gönül’ü sıkıntıya sokan madde var. Gönül’ün teminat olarak senet verdiği de iddialar arasında.

Fenerbahçe yönetimi, Gönül’ün bu madde nedeniyle tehdit edildiğini ve istese de Fenerbahçe’ye imza atamadığını düşünüyor. Bu olaydan da menajer Ahmet Bulut’u sorumlu tutuyor. Fenerbahçe ile görüşmeleri sürmesine rağmen Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın, Gökhan Gönül transferini gerçekleştireceklerine yönelik açıklamalarının da yapılan protokoldeki maddeden kaynaklandığına inanılıyor.

Önümüzdeki günler Gökhan Gönül’ün giyeceği formaya göre tartışmayı daha da alevlendirecek gibi.

Kaynak: Odatv

- Sponsor Bağlantı -
- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER