Bu karar sadece Türkiye’de olur!

Yaklaşık 1 ay önce Fenerbahçe-Mersin BŞB arasında oynanan Kadınlar Basketbol Süper Ligi karşılaşmasında kural hatası yapıldığına dair Mersin ekibi itirazda bulunmuştu. Faulleri yanlış oyuncunun kullandığını iddia edip TBF’ye başvuran Mersin ekibine kötü haber geldi. TBF maçın görüntülerinin Fenerbahçe tarafından sisteme yüklenmediğini belirtip maçla ilgili tekrarın söz konusu olamayacağını bildirdi.

Ne olmuştu
Mersin Büyükşehir Belediye, İstanbul’da 71-67 yenildiği Fenerbahçe maçında ikinci periyodun bitimine 01:21 kala Marina Kuzina’nın faulü Quanitra Hollingsworth’a yapmasına karşın, o sırada verilen teknik faulle birlikte üç serbest atışı da Alie Quigley’in yaptığını gerekçe gösteren Mersin BŞB gerekli başvuruyu yaptı. Quigley üç serbest atışı da sayıya çevirmişti.
Tekrarlanmasını istediler
Karşılaşma sırasında hakemlerin faul atışlarını yanlış oyuncuya attırdığını da iddia eden Mersin ekibinin genel menajeri Melahat Aydın, “Kural hatası yapıldı. Böylesine basit bir hususu dahi idrak edemeyen bu hakemler, böyle önemli bir müsabakayı yönetmeye layık olamadıklarını göstermişlerdir. Yapılan kural hatasıyla ilgili gerekli itirazlar hem maç içerisinde hakemlere, hem de maç sonunda TBF yetkililerine bildirilmiştir. Maçın tekrarlanmasını istedik. Bu konuda federasyonumuzun gereken hassasiyeti göstereceklerine inanıyoruz” ifadelerini kullanmıştı.
- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER