21 Şubat 2024 Çarşamba

Cezalardan geri adım atılmayacak

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Wesley Sneijder ve Fernando Muslera başta olmak üzere oyunculara kesilen disiplin cezaları hakkında açıklamalarda bulundu.

Özbek, Habertürk’e yaptığı açıklamada, ”Bu cezalara insanların, daha da önemlisi futbolcuların şaşırmasını anlamsız buluyorum. Daha sezon başında ceza sistemini belirleyip oyuncularımıza ilettim. Ceza listesi tüm futbolcularda mevcut. Biz dedik ki sarı kart görürseniz, saha içinde gereksiz hareketlerde bulunursanız, hakeme hakaret ederseniz karşılığını alacaksınız. Hepsinin karşılığını kuruş kuruş belirledik. Bunların hepsini biliyordunuz. Peki, neden şimdi bu itiraz? Bu disiplin sistemini, etkili olacağını düşündüğümüz için uyguladık. Kesinlikle ismi ne olursa olsun geri dönüş yok. Kimseyi affetmeyeceğiz. Bu cezaları, affetmek için vermedik. Kırmızı ışıkta geçiyorsunuz, cezayı çat diye yapıştırıyorlar. Buna da böyle bakmak lazım” ifadelerini kullandı.

HERKES SADECE SNEIJDER VE MUSLERA’YI GÖRÜYOR

Yönetimin 2.3 milyon avroluk bir ceza kestiği Wesley Sneijder’in çok konuşulmasını anlamsız bulduğunu belirten Özbek, ”Biz bu cezaları kişiye özel vermedik. En az 14 futbolcu var ceza alan. Ama herkes Sneijder’ı ve Muslera’yı görüyor. Niyetimiz bu oyuncuları harcamak değil. Biz neden satalım Sneijder’ı ve Muslera’yı… Daha önce de belirttiğimiz gibi ceza listelerini oyuncularımıza sezon başında vermiştik. Oyuncuların taktik gereği aldığı sarı kartlara asla ceza vermedik. Bu konu için Sneijder ile görüşmemin bir gereği yok. Cezalar verildi ve oyuncular da ödeyecek. Eğer çok isteniyorsa oturup konuşabiliriz” şeklinde konuştu.

FUTBOLCULAR KURALLARA UYACAK

Özbek, yönetim olarak yükümlülüklerini yerine getirmeye çalıştıklarını belirterek, ”Futbolcular az paralar kazanan insanlar değil. Prim konusunda haklarını aldıkları gibi ceza ödeme konusunda da yükümlülüklerini yerine getirecekler. Biz yönetim olarak üzerimize düşeni yapıp ödemelerini yapıyorsak onlar da kurallara uyup kesilen cezaları ödeyecekler” dedi.

KULÜP BAŞKANLARI CEZA SİSTEMİ İÇİN ARAYIP TEBRİK ETTİ

Uygulanan ceza sisteminin olumlu tepkiler de aldığını ifade eden Özbek, “Hemen hemen tüm kulüp başkanlarından ceza konusunda telefonlar alıp tebrik edildim. Uyguladığımız sistemin çok akılcı olduğunu ve desteklediklerini belirtip aynı modeli kendilerinin de uygulayacaklarını da ifade ettiler” şeklinde konuştu.

PROTESTOLARA KARŞI DEĞİLİM

Konuşmasında yapılan protestolara da değinen Özbek, “Ben protesto yapılmasına asla karşı değilim. Hatta yapılan protestoları iyi niyetli karşılıyorum. Fakat basın bu protestoları insanlara tek taraflı aktarırsa, taraftar da o şekilde algılar. Sonuçta kurallarımız belli ve herkes bu kurallara uymak zorunda” dedi.

- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER