Eljif Elmas Avrupa’nın gözdesi oldu

Fenerbahçe’nin genç yeteneği Avrupalı birçok kulübün radarına girdi. İlk olarak Fransa’nın Lyon kulübünün Eljif Elmas için 8 Milyon Euro’luk bir teklif sunduğu iddia edildi.

Fenerbahçe, Şampiyonlar Ligi’nde Benfica’ya elendi ancak hem taraftar hem de camia Eljif Elmas’ın ortaya koyduğu performanstan çok memnun kaldı. Eljif, genç yaşına rağmen oynadığı oyunla alkış alırken, Avrupa kulüplerinin de radarına girdi. 18 yaşındaki Makedon futbolcu için menajerler aracılığıyla kulübe 8 milyon Euro’ya kadar ulaşan tekliflerin geldiği ifade edildi.

Fenerbahçeli yetkililerin ise gelen teklifler için “8 milyon Euro’ya Eljif’i vermemiz imkansız. Oyuncunun sözleşmesinde 23 milyon Euro serbest kalma maddesi var. İsteyen kulüpler bu seçeneği değerlendirebilir” yanıtını verdikleri öğrenildi.

GEÇEN SEZON OYNATILAMADI

Eljıf Elmas geçtiğimiz sezon Aykut Kocaman’ın ısrarıyla büyük uğraşlar sonucu kadroya katılmıştı. Bu transfer için 240 bin Euro yetiştirme bedeli ödeyen sarı-lacivertliler, statü gereği geçtiğimiz sezonun ilk yarısında oyuncudan yararlanamadı.

Eljif, ikinci devre ise bel kemiğinde stres kırığı nedeniyle 3 ay sahalardan uzak kalmıştı.

- Sponsor Bağlantı -
- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER