21 Şubat 2024 Çarşamba

Emre Mor isyan etti

EURO 2016’da önce Hırvatistan’a ardından İspanya’ya yenilerek grupta iki maç sonunda puansız olarak son sırada yer alan Milli Takım’da ilginç gelişmeler yaşanıyor.

Milliyet gazetesinin iddiasına göre bu yaşanan gelişmelerden bir tanesi de genç yıldız Emre Mor’un takım arkadaşları tarafından dışlandığı ve özellikle idmanlarda pas alamadığı yönünde. İşte o haber.

“Tarih 14 Haziran 2016… Yer, Saint-Cyr-sur-Mer Kasabası… Milli Takım’ın antrenmanlarını gerçekleştirdiği Saulnier Stadı… 19.30 başlayan taktik ağırlıklı çift kale maçı.

Medyaya açık, tüm gözler, kameralar ay-yıldızlı ekibe odaklı… Ne var ki, o gün hepimizin gözünden kaçan, sadece usta Doğan Çil’in kamerasına takılan kareler var. Karelerde Nihat Kahveci, Emre Mor’u tutmaya çalışıyor.

O günkü çift kalede Emre ne zaman ofansa hareketlense, top alamadığını gözlemledik. Antrenmanın bitiş düdüğüyle birlikte Emre Mor, önce tekmeliklerini yere attı, ardından teknik direktör Fatih Terim’e yönelmek istedi. Araya Nihat Hoca girdi, güçlükle genç oyuncuyu durdurdu. İkinci hamleyi yaptı, yine araya Kahveci girdi, oldukça sinirli olan futbolcuyu ikna etmeyi başardı, takımla birlikte otelin yolunu tuttu.

Bu kızgınlığın, bu isyanın temelinde pas alamaması yatıyordu. Emre Mor, bu pas olayını teknik direktör Fatih Terim’e şikayet edecekti, Nihat Hoca bir tatsızlık olmasın diye genç futbolcuyu güçlükle yatıştırdı. Emre’nin, “Hocam pas vermiyorlar” diyerek şikayet edeceğini bilen Nihat Kahveci, bir tatsızlık olmaması için araya girdiği öğrenildi.

Alkış göstermelik mi?

Bu arada Borussia Dortmund’a imza attıktan sonra biraz rötarlı çalışmaya çıkan Emre Mor’un tüm takım tarafından alkışlanmasında bile değişik iddialar yer alıyor. Yani o fotoğrafın göstermelik olduğu bile ileri sürülüyor. Hatta Emre Mor’un kamp merkezinde sadece Nuri Şahin’e yakın durduğu ve tek onunla diyaloğa girdiği de sızan haberler arasında…”

- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER