22 Şubat 2024 Perşembe

Ersan İlyasova Orlando Magic’te

NBA’de Detroit Pistons forması giyen Ersan İlyasova ile takım arkadaşı Brandon Jennings sürpriz biçimde Orlando Magic’e takas oldu. NBA’de herkesi şaşırtan bir transfer gerçekleşti. Detroit Pistons’ta başarılı bir sezon geçiren milli basketbolcumuz Ersan İlyasova ile takım arkadaşı Brandon Jennings, Orlando Magic’e takas oldu.

Orlando, İlyasova ve Jennings’in karşılığında Tobias Haris’i verdi.İlyasova ve Jennings daha önce de Milwaukee Bucks takımında birlikte forma giymişlerdi.

Orlando Magic’i İlyasova ile Jennings’in Bucks’tan hocaları olan Scott Skiles çalıştırıyor. Özellikle Ersan İlyasova’nın takım değiştirmesi NBA’de büyük bir sürpriz olarak yorumlanıyor.

ORLANDO, ERSAN’IN NBA’DEKİ 3. TAKIMI
52 karşılaşmada 23 galibiyet alan ve Doğu Konferansı’nda play-off potasının 3,5 maç uzağında bulunan Magic, 28 yaşındaki Ersan’ın NBA’de oynayacağı 3. takım olacak.

Milli basketbolcu, kendisini 2005 NBA draftında 36. sıradan seçen Milwaukee Bucks’ın formasını 7 yıl giymesinin ardından 2015-16 sezonu öncesinde Pistons’a takas olmuştu.29 yaşında ve 2.06 metre boyundaki İlyasova bu sezon 11.3 sayı, 5.4 ribaund ve 1.1 asist ortalamalarıyla oynadı.27 yaşında ve 1.85 metre boyundaki Brandon Jennings ise 6.8 sayı, 2 ribaund ve 3 asist ortalamasına sahip.

- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER