Fatih Terim istifa etti

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim görevinden istifa etti. Bugün TFF yetkilileri ile Fatih Terim, TFF’nin tesislerinde bir araya geldi ve Terim Milli Takım’ı bıraktı.

Fatih Terim’in, Milli Takımdaki yardımcıları konumunda olan Hande Demirtaş, Bülent Bayraktar, TFF Milli Takımlar Tesisler Koordinatörü Fahri Yılmaz ve A Milli Takım İdari Sorumlusu Şükrü Hanedar’ın da görevlerinden istifa ettikleri öğrenildi.

A milli takım teknik direktörlüğü için adayların Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş ve geçtiğimiz hafta yeniden milli takıma dönen Mehmet Özdilek oldukları iddia ediliyor.

Spor yorumculuğu yapan eski hakem Erman Toroğlu: “Çok net olarak TFF, Fatih Terim’in işine son vermiştir ve bence de doğru yapmıştır. Fatih Terim gitmedi, Fatih Terim’i yolladılar. İçime sinmedi ve aldım dedi, sinmediyse yapma Terim, yoksa buraya gelirsin” dedi.

TFF’den yapılan resmi açıklama;

Bir süredir kamuoyunda ve medyada gündem haline getirilmeye çalışılan birtakım futbol dışı konular, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ile Türkiye Futbol Federasyonu yönetimini yıpratma amacı taşıyan bir hal almıştır.

Bir araya gelen taraflar, sürecin bundan sonraki kısmında yolları ayırmanın her iki taraf açısından daha sağlıklı olacağına kanaat getirmiştir.

Gerek Türkiye’de gerek dünyada başarıları ile kendini kanıtlamış ve Türk futboluna büyük hizmetler vermiş olan değerli hocamıza teşekkür eder, bundan sonraki hayatında başarı ve mutluluklar dileriz.

- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER