Fatih Terim’den tarihi konuşma

Süper Lig maçlarının seyircisiz oynanması kararının ardından Galatasaray kulübü teknik direktörü Fatih Terim herkesin sustuğu ortamda tarihi bir konuşma yaptı.

Futbolcular koronavirüsü sebebiyle tedirgindi sorusuna karşılık Fatih Terim “Tedirgin olmalarına gerek yok ki, böyle yaptıklarına göre bir bildikleri vardır federasyonun. Ben söylerim onlara, tedirgin olmasınlar. Maçın içinde taraftarın olmaması ve bu süre içinde akıllarının tamamen hastalıklarda olması oyuncularımızın konsantre olamamalarına sebep oldu. O yüzden onları eleştirmeyeceğim.

Oyunculara mantıklı bir açıklama yapamadık. Soru soruyorlar, dünyanın her yerinde ertelendi diye. FIFA ilk defa milli takımlara oyuncu göndermeyebilirsiniz dedi. Türkiye’deki tüm kurumlar toplantılarını iptal etti. Ama bir tek futbol, basketbol devam ediyor.

Futbolu geri istiyorum ben. Taraftarlarımı istiyorum. Yüz yıldır aramızda oynuyoruz, yeneriz yeniliriz ancak tadı tuzu yok. Bizim ailemiz yok mu? Herkes söyleniyor ama kimse söylemiyor. Ben söylüyorum.

En büyük espri, Tenis Federasyonu maçları erteliyor. Biz neden seyircisiz oynuyoruz? Korona yüzünden mi? 850 resmi görevli var. Birimizde çıkarsa, Allah korusun, şurada top toplayıcı çocuklar var, bizim canımız, bizim ailemiz yok mu? Hiç mi Allah’tan korkmuyorsunuz?

İşin aktörü oyuncular, hakemler. Bunlar olmazsa futbol olmaz. UEFA’nın toplantısında var. Bakın bakalım futbolcular birliğini çağırmışlar mı? Bizde futbolcular birliği, antrenörler birliği, hakemler birliği hiçbir şey yapmaz!

Futbolcular derneği ne yapmalıydı? Şimdiye kadar çoktan toplanıp oynamıyoruz demeliydi. Diyemez. Antrenörler birliği, diyemez. Hakemler birliği, diyemez. Sendika olmadığı sürece bu halde kalacaklar.

Oyuncumuza ne söyleyelim, korner atılırken rakibe 1.5 metre yaklaşma mı diyeyim. En enteresanı tenis federasyonu bile maçları erteledi.

Ben Türk futboluna 50 senemi verdim, bir grubun temsilcisiyim. Kimseyi üzmek, kırmak durumunda değilim ama doğruları da söyleyeceğim. Bazıları söyleniyor, ben söylüyorum. Sağlığımız söz konusu, hayatımız söz konusu. Hani 1,5 metreden yakın mesafemiz olmayacaktı?

Bizim maçta bin kişi var, toplamda 10 bin kişiyi hangi bilimsel yaklaşım ve tedbirle oynatıyorsunuz? Bizim muhatabımız federasyon. Federasyon Çarşamba seyircili diyor, Perşembe bir takımımız seyircili Avrupa Ligi oynuyor, Cuma maç seyircisiz oynanıyor.

Siz istediğinizi şampiyon yapın. Gerekiyorsa biz oynamayalım. Yeter ki kimsenin canına bir şey olmasın.

Bütün ülkem dikkat etsin. Biz de tesislere astık tedbirleri. İnşallah ülkemizde fazlası görülmez, Sağlık Bakanlığımızın da her dakika bilgilendirmesine teşekkür ederiz.

- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER