Fenerbahçe maçında büyük skandal!

Spor Toto Süper Lig’in 24. haftasında oynana Akhisar Belediyespor-Fenerbahçe maçında bayrak skandalı yaşandı.
Manisalı ev sahibi takım taraftarlarının bulunduğu tribünde bir Türk bayrağına sprey boya ile “Ultras” yazıldığı görüldü. Yaklaşık yarım saat sonra fark edilen bayrak, maç sırasında güvenlik güçleri tarafından sökülerek, götürüldü. Emniyet ekipleri, bayrağı kimin astığıyla ilgili çalışma başlattı.
TÜRK BAYRAĞI TÜZÜĞÜ’NE MUHALEFET
Yapılan bu hata aynı zamanda Türk Bayrağı Tüzüğü’ne de muhalefete giriyor. Bayrağın Manisalı bir taraftar grubunun yaptığı tahmin ediliyor.
Türk Bayrağı Tüzüğü’nde yer alan 26. maddede “Yasaklar” başlığı altında şu ifadeler yer alıyor:
Bayrak, yırtık, sökük, yamalı, delik, kirli, soluk, buruşuk olarak veya taşıdığı manevi değeri zedeleyecek biçimde kullanılamaz; 21 inci madde hükümleri dışında, ne maksatla olursa olsun, örtü olarak serilemez; oturulan veya yakla basılan yerlere konulamaz; elbise ve üniforma olarak giyilemez. Bu yerlere, masalara, kürsülere vb. eşya üzerine Bayrağın şekli yapılamaz.
Hiç bir siyasi parti, kuruluş, dernek, vakıf tarafından amblem, flama, sembol ve benzerlerinin ön ve arka yüzünde, Bayrak, esas ve fon olarak kullanılamaz.
Bayrağa sözle, yazıyla veya hareketle veya herhangi bir şekilde hakaret edilemez, saygısızlıkta bulunulamaz. Bayrak yırtılamaz, yakılamaz, yere atılamaz, gerekli itina gösterilmeden kullanılamaz.
ULTRAS NEDİR?
Ultras, endüstriyel futbola karşı olan taraftarların oluşturduğu, Avrupa ve Güney Amerika’daki taraftarların yaygın olarak kullandığı isimdir.
- Sponsor Bağlantı -
- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER