Fenerbahçe Robinho’yu istiyor

Fenerbahçe transfer bombasını Robinho ile patlatıyor. Şampiyonlar Ligi’ne katılmak için 2 ön eleme geçmesi gerekecek olan Fenerbahçe ön elemelere takılmamak için yıldız transferi yaparak takımı güçlendirmek ve yenilemek istiyor.

Teknik direktörlüğe Vitor Pereira’yı getiren Fenerbahçe’de sıra, yıldız transferlerine gelirken, bu konuyla ilgili ilk heyecan verici haber Güney Amerika’dan geldi. Amerika kıtasının en saygın haber kanallarından biri olan ESPN’in verdiği habere göre Fenerbahçe, Brezilyalı golcü Robinho için harekete geçti. Bonservisi Milan’da olan, geride kalan sezon ise Santos’ta kiralık oynayan 31 yaşındaki Robinho, Fenerbahçe’den aldığı sürpriz teklif nedeniyle tüm planlarını yeniden gözden geçirecek. Daha önce Santos’ta devam etmeyi planlayan Robinho, Fenerbahçe’nin cazip teklifi üzerine kulübünün “Üç yıllık sözleşme yapalım” çağrısını yanıtsız bıraktı.

DIEGO DEVREYE GİRDİ
ESPN’in haberinde, Robinho için Diego Ribas’ın da devrede olduğu vurgulandı. Brezilya’da tatil yapana Diego’nun, birlikte büyüdüğü Robinho’yla sık sık görüştüğü ve Fenerbahçe’ye gelmesini söylediği belirtildi. Brezilya’nın yanı sıra İtalya’da da büyük yankı uyandıran habere göre Fenerbahçe, süper sambacıya üç yıllık sözleşme önerdi. Sol kanat, forvet ve forvet arkası oynayabilen Robinho için “Dikiş tutturduğu Santos’ta mı kalacak yoksa Avrupa’ya dönüp kendini yeniden mi kanıtlayacak” ifadesi kullanıldı. Diğer yandan Fenerbahçe Sportif Direktörü Terraneo’nun Robinho için geçen hafta içinde Milan’la görüşüp el sıkıştığı belirtildi.

Kaynak: Fotomaç

- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER