Fenerbahçe’de 2 oyuncunun bileti kesildi

Bu sezon Avrupa’da, ligde ve Türkiye kupasında erken havlu atan Fenerbahçe’de 2 oyuncunun gelecek sezon kadroda olmayacağı kesinleşti.

Fenerbahçe’de bileti kesilen ilk isim Jose Sosa

2020 yılı yaz transfer döneminde Trabzonspor’dan bedelsiz olarak kadroya katılan Jose Sosa geldiği günden bu yana beklenen performansın oldukça altında kaldı. Fenerbahçe’ye yıllık maliyeti 3 Milyon Euro olan 36 yaşındaki Arjantinli oyuncunun sözleşmesi sezon sonunda bitiyor. Fenerbahçe kulübü Jose Sosa ile yeni sözleşme imzalamayacak.

İkinci gözden çıkarılan isim Luiz Gustavo

2019 yılı yaz transfer döneminde 6 Milyon Euro bonservis bedeli ödenerek Marsilya kulübünden transfer edilen Brezilyalı Luiz Gustavo bu sezon forma bulmakta zorlandı. Fenerbahçe ile 1 sezon daha sözleşmesi bulunan 34 yaşındaki oyuncu ile anlaşarak bonservisinin verilmesi ve yeni sezonda kadroda olmaması bekleniyor. Luiz Gustavo’nun sözleşmesi bitene kadar takımda kalması halinde son sezon maliyeti 3.5 Milyon Euro olacak.

Bu kararı yeni teknik direktör değiştiremez

Fenerbahçe’ye yakın kaynaklar bu iki futbolcu için verilen kararın kesin olduğunu ve yeni gelecek teknik direktörün bu kararı değiştiremeyeceğini iddia ettiler.

- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER